Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Renginiai

Kviečiame

plakatas

„Savo istoriją privalome pažinti“, – sako kariuomenės kapitonė Elmyra

Gimnazijoje viešėjo mūsų mokyklos auklėtinė Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė – Lietuvos kariuomenės kapitonė, karo rekonstruktorė, etnosporto entuziastė, dviejų vaikų mama. Jos idealas 1830–1831 metų sukilimo dalyvė grafaitė kapitonė Emilija Pliaterytė yra laisvės kovų simbolis. Atkurdama autentišką beveik 200 metų senumo Emilijos Pliaterytės uniformą Elmyra vadovavosi ikonografine medžiaga. Gimnazistai nepraleido progos pasimatuoti istorinį švarką, kepurę – kiverį. Teisingai atsakę į Elmyros klausimus, buvo apdovanoti prizu – šūviu paraku užtaisytu senoviniu titnaginiu pistoletu.

Emilijos Pliaterytės ryžtas ir meilė Lietuvai turėjo įtakos pasirenkant karininkės profesiją. Antroje susitikimo dalyje mūsų viešnia, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos auklėtinė, papasakojo apie šiuolaikinį kario paveikslą ir karjerą Lietuvos kariuomenėje. Studijos akademijoje pareikalavo daug fizinių, psichinių ir moralinių jėgų, ištvermės, begalinio užsispyrimo vykdant įvairias užduotis, tvirto charakterio. Elmyrai dabartinė tarnyba Šiaulių regioniniame Karo prievolės ir komplektavimo skyriuje yra jau ketvirta tarnybos vieta.

Visa savo įvairiapusiška veikla kapitonė Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė jau dabar įrodė, kad savo gimtojo krašto istoriją reikia išmanyti, ją gerbti ir išsaugoti ateinančioms kartoms.

Daugiau apie susitikimą su Elmyra skaitykite „Rašaluotų pirštų“ gegužės mėnesio numeryje.

 

1 2 3 4 5 6 7 8

 

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė

 

 

Bohemiškasis Vilnius

Darganotą ir lietingą gegužės 10 dieną kartu su istorijos mokytoja O. Jodonyte aplankėme mažiausią Vilniaus rajoną – Užupį, kuris nuo 1997 m. deklaruoja savo „nepriklausomybę” ir didžiuojasi simboliniu respublikos statutu, o užupiečių teises gina konstitucija. Išversta į daugiau nei 50 kalbų ir aiškiai matoma ant Paupio gatvės sienos konstitucija tikrai nėra vienintelis skiriamasis užupiečių ženklas – jie turi ir vėliavą, kurioje kiauras delnas simbolizuoja atvirumą ir tolerantiškumą, kiaurymė – tai, kad Užupyje galima gyventi, mylėti, dirbti, tačiau neįmanoma turėti. Nuo miesto širdies – senamiesčio – atskirta vinguriuojančios Vilnelės upės respublika tarsi gyvena atskirą gyvenimą ir saugo savo turtingą bohemišką palikimą, kuris be žodžių pasakoja rajono istoriją: bronzinę undinėlę, savo žvilgsniu pakerinčią atvykėlius, ištikimąjį Užupio aikštės angelą, pučiantį trimitą ir skelbiantį apie rajono atgimimą ir meninę laisvę, meno inkubatorių, kuris aktyviai integruojasi į Vilniaus miesto ir visos šalies kultūrinį gyvenimą, Šv. Baltramiejaus bažnyčią, telkiančią baltarusių katalikų bendruomenę, kadaise buvusią medinę sinagogą, jaunos menininkės šiuolaikinio meno dailės parodą apie laumes, kurioje galima pajusti kūrėjos emociją, Vivulskio milinę, simbolizuojančią lietuvių patriotiškumą ir žmogiškumą. Tiesa, savo išvaizda Užupis viliojo ne visuomet: nuo XVI a. savo istoriją menantis rajonas anksčiau daugiausiai buvo vargingųjų priemiestis su daugybe malūnų, vėliau, sovietmečiu, tapo vienu apleisčiausių Vilniaus rajonų, o atgimimo sulaukė tik po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 1990 m., kuomet čia ėmė keltis menininkai. Dabar tai vienas prestižiškiausių ir brangiausių Vilniaus rajonų, į kurį kiekvienais metais suplūsta šimtai turistų, trokštančių pasigrožėti menu ir paįvairinti monotonišką kasdienybę. Taigi, Užupis – tai žavus, įdomus, kiek keistokas, bet neabejotinai nepakartojamas rajonas, galintis pasigirti savo europietiškumu, tolerantiškumu ir, žinoma, menu, kuris netarnauja taisyklėms.

 

Uzupis 1 Uzupis 2 Uzupis 3 Uzupis 4

 

Justina Matačiūnaitė, III bm-hs, Miglė Motiejūnaitė, III bm-hs, Augustė Janušytė, III bm-hs

 

 

„Žygūno taurė 2024“

1 2 3

Gegužės 10-12 dienomis gimnazijos turistai dalyvavo tarptautinėse mokinių turizmo technikos varžybose „Žygūno taurė 2024“. Varžybos vyko vaizdingose Panerių regioninio parko apylinkėse. Dalyvavo komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos (Kyivo, Lucko, Ivano Frankivsko). Varžėmės turizmo technikos ir turistinio ralio rungtyse. Asmeninėse varžybose mūsų komandos narys Justas Ramanauskas iškovojo I vietą, ralio ir turizmo technikos rungtyse užėmėme antras vietas, tad pralaimėję tik Vilniaus „Žygūniečiams“ bendroje įskaitoje iškovojome II vietą. Varžybose dalyvavo J. Jurevičiūtė, R. Zazerskis, D. Vyšniauskas, J. Ramanauskas, A. Gofmanas ir D. Petkevičiūtė.

 

Komandos vadovas Rimvydas Dekas 

 

Civilinės saugos pamoka

Gegužės 10 d. gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji dalyvavo civilinės saugos pamokoje, kurią labai įdomiai ir vaizdžiai gimnazistams pravedė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyresnysis specialistas Paulius Rinkevičius. Jis pademonstravo sukomplektuotą išvykimo krepšį, papasakojo, kaip jį susikrauti ir kaip elgtis, jei staiga reikėtų evakuotis, kokių susitarimų privalo laikytis šeima iškilus pavojui. Mini viktorinos metu gimnazistai aktyviai atsakinėjo į klausimus ir laimėjo naudingų prizų. Po renginio gimnazistai neskubėjo skirstytis – labai norėjo sudėti daiktus atgal į išvykimo krepšį (kuprinę) ir išbandyti jo svorį! O sveria toks krepšys apie 20 kg be vandens, kurio reikia turėti 3 dienoms po 4 litrus kasdienai!

Rekomenduojame visiems gimnazijos bendruomenės nariams – apsilankykite Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje https://lt72.lt/ . Čia galite sužinoti, kaip pasiruošti nelaimėms ir kaip elgtis jų metu. Kiekvienas iš mūsų turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba.

 

1 2 3 4

 

Ugdymo aprūpinimo skyriaus vedėja Rasa Suslavičienė

 

 

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
1
5
18
19
28
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 86 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1350
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5699561
http://1rxpills.com/