Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Karjeros centras

Ugnė Morkūnaitė vėl gimnazijoje

Ugnė Morkūnaitė, prieš metus baigusi mūsų gimnaziją, atvyko į svečius, norėdama pasidalinti su gimnazistais savo tarptautinės savanorystės patirtimi.

Europos solidarumo korpusas suteikė galimybę Ugnei vienerius metus savanoriauti Ispanijoje, Grand Kanarijoje. Ji turėjo galimybę keliauti, susipažinti su kitos šalies kultūra, mokytis ispanų kalbos, bendrauti su savanoriais iš kitų šalių, patobulinti savo anglų kalbos žinias, spręsti ekologines problemas.

Ugnė siūlo pasiryžti nuotykiui maištauti, nes taip gyventi daug įdomiau. Šiemet ji jau Vytauto Didžiojo universiteto studentė, bet kelionių neatsisako. Kviečia visus užsikrėsti kelionių virusu ir ieškoti galimybių keliauti ir keisti pasaulį.

 

 

1 20231115_085943 20231115_085959 20231115_093658

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė

 

Tapk bausmių vykdymo sistemos pareigūnu!

Gimnazijoje svečiavosi Lietuvos kalėjimų tarnybos Personalo valdymo skyriaus patarėja Daiva Jurienė, trumpai aptarė bausmių vykdymo sistemos pareigūno profesiją. Kvietė tapti bausmių vykdymo sistemos pareigūnais ir prisidėti kuriant modernią bausmių vykdymo sistemą, įgyvendinant dinaminės apsaugos metodą bei palaikant puoselėjamas vertybes – atvirumą, profesionalumą, progresyvumą, pasitikėjimą, pagarbą žmogaus teisėms.

Bausmių vykdymo sistemos pareigūno darbas labai įdomus, tačiau nėra lengvas, pilnas iššūkių, jis skirtas komunikabiliems, drąsiems ir pilietiškiems žmonėms.

Įdomiausia susitikimo dalis – pažintis su kinologe ir tarnyboje dirbančiu jos keturkoju pagalbininku. Pareigūnė įrodė, kiek daug šioje veikloje gali padėti gerai apmokytas, išdresuotas šuo.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

Informacijos centras-biblioteka

Fotografijos Ritos Tadarauskienės 

 

Apie miškininko profesiją

Gegužės 4 diena buvome Dubravos rezervatinėje apyrubėje, Kauno rajone. Ten nuvykti mums padėjo Kauno jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Stanevičiūtė kartu su profesinio veiklinimo komanda „Karjeras“.

Išgirdome apie miškininko profesiją, pasivaikščiojome po nuostabaus grožio pelkę ir pamatėme storiausią pušį Vaišvydavos girininkijoje, jos storis siekia net 98,40 cm. Kelionė buvo pažintinė ir labai įdomi. Mes ėjome Dubravos rezervatinės apyrubės pažintiniu taku. Čia įstabiai žydėjo kupstinis švylys. Nors gamta dar tik atsigauna po žiemos, vaizdai buvo nerealūs. Be gražių vaizdų, sužinojome apie sudėtingą, bet įdomią miškininko profesiją, kasdienius darbus ir sunkumus, su kuriais jiems tenka susidurti. 

Ieva Bigailaitė, I b

 

 Ekskursija pradžioje neatrodė iš pačių įdomiausių: ilga kelionė dideliu autobusu, vienas miškas ir nieko aplink. Išlipus pasitiko miškininkas, kuris trumpai, tačiau labai įdomiai bei įtraukiančiai papasakojo apie rezervatą ir jo paslaptingas grožybes. Pačioje sengirėje buvome neilgai, tad neturėjome progos patyrinėti jos giliau ir įdėmiau. Toliau aplankėme aukštapelkę, kuri pasirodė labai įdomi. Man tai paliko didžiulį įspūdį. Ėjome trumpu, žavingu taku, o aplink – pavasaris, viskas pražydę.

Ausma Česaitė, I KTU

1 2 3 4

 

Svečias iš jaunimo užimtumo skyriaus

Screenshot 20230510 104446 Messenger

Gimnazijoje apie karjeros iššūkius gimnazistams pasakojo Jovita Stanevičiūtė, Kauno jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė.

Paskaitoje sužinojome apie paklausias ir nepaklausias specialybes. Nuo specialybės populiarumo priklauso ir darbo paieškos sėkmė ar galimybė kurti savo verslą. Jaunam žmogui darbinės patirties gali padėti įgyti savanorystė, taip galima pasimatuoti įvairias specialybes ir netgi uždirbti papildomų balų stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Šiuolaikinis darbuotojas turi turėti visą rinkinį kompetencijų, kurias galėtų pritaikyti savo darbe. Vienas iš svarbių gebėjimų yra gebėjimas save pristatyti raštu ir žodžiu. Reikia mokėti parašyti CV. Taip pat darbinantis reikia žinoti, kad viskas turi būti oficialu, nelegalus darbas yra neteisėtas. Pakalbėjome apie testus, kurie padeda pasirinkti profesijos. Sužinojome apie užimtumo tarnybos darbą ir naudą.

 

Miglė Šliumbaitė, II hs

Fotograijos Daivos Janonienės 

 

Apie LSMU VA Gyvūnų mokslų fakultetą

20230426 095526 20230426 095542

Gimnazistai susipažino su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos studijų programomis. VA Gyvūnų mokslų fakulteto profesorė Asta Racevičiūtė Stupelienė papasakojo, kad Veterinarijos akademijoje veikia du fakultetai: Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų – vykdomos I, II pakopų ir vientisosios studijos: veterinarinės medicinos, maisto mokslo, veterinarinės maisto saugos, gyvūnų mokslo, gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programos. Veterinarijos akademijos katedrose ir institutuose vykdomi tarptautiniai moksliniai tyrimai.

Norint tapti Gyvūnų mokslų fakulteto studijų programų studentu, reikia išlaikyti svarbiausiąjį biologijos egzaminą. Kiti egzaminai – matematika, lietuvių kalba ir dar vienas laisvai pasirinktas. Svarbiausia, norėti dirbti su gyvūnais ir dėl gyvūnų – juos veisti, auginti, prižiūrėti, dresuoti... Fakultete galima įgyti žinių, kurias galima pritaikyti individualiam verslui ar darbui įmonėje, užsiimančioje gyvulininkyste.

 

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Rugpjūtis 2023
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 125 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1255
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5059069
http://1rxpills.com/