Neformalus ugdymas

Kelionė į šiaurės Italiją

Spalio 27 – lapkričio 2 d. mūsų gimnazijos keliauninkai kartu su Anykščių J. Biliūno gimnazijos mokiniais keliavo į šiaurės Italiją. Visos praleistos rudens atostogų dienos buvo pačios įdomiausios, nuostabiausios, pilnos naujų ir neregėtų vaizdų. Pirmas sustojimas buvo Čekijos Brno mieste, kuriame laiką leidome ir grožėjomės nušviestais naktiniais vaizdais. Kitą dieną autobusu pasiekėme Austriją. Pro autobuso langus atsivėrė neapsakomo grožio gamtos peizažai. Pakeliui sustojome Graco mieste, kuriame ekskursijos vadovas Edvinas vedė įdomią pažintinę miesto apžvalgą. Naktį pasiekėme šiaurės Italiją, kurioje praleidome dvi nuostabias dienas, o pirmąją naktį, kupini įspūdžių ir visai nenorėdami miego, laiką leidome paplūdimyje prie Adrijos jūros, kur žaidėme naktinį tinklinį ir stebėjome saulės užtemimą. Kitos dienos rytą aplankėme Veroną, kuri vadinama Romeo ir Džiuljetos meilės miestu, ir joje esančias kapines, pilnas stulbinančių skulptūrų. Kitą dieną pabuvojome Venecijoje – pačiame gražiausiame ir įspūdingiausiame Italijos mieste. Po Italijos keliavome į Kroatiją, garsėjančia Učkos gamtos parku, kuriame turėjome ilgą, sunkų, bet įdomų turą po kalnus. Turėjome galimybę pamatyti, pajausti ir net pabuvoti debesyse, nors iš pradžių manėme, kad tai yra rūkas. Priešpaskutinę kelionės dieną grožėjomės paslaptingais Slovėnijos Škocjan požeminiais urvais. Paskutinę nakvynę praleidome Čekijoje, o ankstyvą kitos dienos rytą pradėjome kelionę link gimtųjų namų. Šios kelionės metu daug pamatėme ir sužinojome naujų geografinių ir istorinių faktų, negirdėtų legendų ir istorijų. Gimnazijos keliauninkai nuoširdžiai dėkoja geografijos mokytojai Astai Tamulevičienei už suteiktą galimybę keliauti ir pažinti naujus kraštus!

Savo patirtas emocijas, įspūdžius ir kelionės vaizdus parodysime sukurtame filmuke, o plačiau apie šią kelionę paskaitysite „Rašaluotuose pirštuose.“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Liepa Staninaitė,  II KTU

„Protono“ vasaros stovyklos išvyka

Tris dienas aktyviausi „Protono“ nariai dalyvavo vasaros stovykloje, kuri šiemet vyko Vilniuje ir  Sirvėtos bei Aukštaitijos regioniniuose parkuose. Vilniuje mokiniai lankėsi Kriminalistikos tyrimų centre, bendravo su chemikais, tiriančiais pavojingas medžiagas. Po pietų gimnazistai dalyvavo ekskursijoje VU geologijos muziejuje ir atliko laboratorinius darbus VU chemijos fakultete. Vakare Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykloje tyrinėjo ir kūrė kvepalus su edukatore Justina.

Antrą stovyklos dieną stovyklautojai vyko į Švenčionių vaistažolių fabriką, kur susipažino su kvapiųjų arbatų gamybos technologija, fabriko įkūrimo istorija, keliavo Sirvėtos regioninio parko takais, o vakare pasitikrino žinias protmūšyje.

Paskutinę išvykos dieną mokiniai dalyvavo ekskursijose: lankėsi Švenčionių biokuro jėgainėje, Nalšios krašto muziejuje, Ginučių vandens malūne. Kupini įspūdžių su dainomis sugrįžo į gimnaziją.

1 12 111 20230828_104115 20230828_120755 20230828_150404 20230828_194511 20230829_104018 20230829_1556530 20230829_160619 20230830_095707 20230830_163210

Mokytojos Laima Sabaliauskienė ir Gražina Kairevičienė

Protonas „Erdvėlaivy“

20230609 13473820230609 155254Paskutinis šių mokslo metų klubo užsiėmimas buvo neįprastas. Mokiniai dalyvavo mokslo festivalio „Edvėlaivis Žemė“ renginiuose, tyrinėjo organinius junginius Kauno kolegijos chemijos laboratorijoje, žydinčiame botanikos sode dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuos organizavo VDU studentai ir organizatoriai.

Chemijos mokytoja Laima Sabaliauskienė

Turistų pergalė

Gimnazijos jaunieji turistai dalyvavo tarptautinėse mokinių turizmo technikos varžybose „Žygūnas – 2022“. Jos vyko Bražuolės stovyklavietėje, esančioje Neries regioniniame parke, ant Bražuolės upelio kranto. Dalyviai susirinko ne tik iš Lietuvos, bet netgi iš Ukrainos bei Latvijos. Pirmą varžybų dieną turistai išbandė jėgas asmeninėse varžybose, kuriose I vietą jaunučių amžiaus grupėje iškovojo Justas Ramanauskas (I a). Antrą dieną laukė daug ištvermės reikalaujanti komandinė kombinuoto ralio rungtis – komandos nariai turėjo orientuotis miške naudodamiesi žemėlapiu bei kompasu, o suradę teisėjų punktus atlikti įvairias užduotis: persikelti per upę, surišti mazgus, nešti sužeistąjį ir t.t. Na, o trečią dieną komanda įveikė turizmo technikos užduotis, kurios pareikalavo sumanaus bendradarbiavimo ir daugybės įgūdžių. Džiugu, kad ilgos gimnazistų bei trenerio R. Deko treniruotės bei sunkus darbas atsipirko, ir jaunių komanda: Karolis Kurgonas (III ft), Erika Kuricaitė (IV bm), Aura Matuliūkštytė (III bm) ir Justas Ramanauskas (I a), savo amžiaus grupėje laimėjo I vietą!

Aura Matuliūkštytė, IIIbm

Saugesnio interneto savaitė

Logo Saugesnio-interneto-savaite-2021
Vasario 8-12 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė
, kurios  tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį ypač vaikų ir jaunuolių naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę. Daugiau informacijos čia

Vasario 11 d. (ketvirtadienį) gimnazijoje bus minima Saugesnio interneto diena.

Suburk komandą, užregistruok ją pas savo informacinių technologijų mokytoją ir ketvirtadienį per 7-8 pamokas dalyvauk protmūšyje.

IT mokytoja Ingrida Kupčiūnienė