Savaitgalio kelionė į Lenkiją

Besibaigiant mokslo metams, birželio 23-25 dienomis, grupelė gimnazijos švietimo darbuotojų vyko į kelionę po Lenkiją. Pirmą dieną aplankėme Malborko pilį, didžiausią plytinę viduramžių pilį Europoje. Pamatėme gyvenamąsias patalpas, koplyčią, eksponuojamus išlikusius daiktus: ginklus, papuošalus. Vėliau tęsėme kelionę į Gdanską, jau XII a. garsėjusį kaip ypatingos svarbos Baltijos pajūrio uostą. Susipažinome su Gdansko senamiesčiu, pamatėmę garsųjį Neptūno fontaną, Šv. Marijos bažnyčią.

Antrą dieną tęsėme savo pažintį su Gdansku. Po ekskursijos mieste apsilankėme Olivos katedroje, klausėmės vargonų muzikos, vėliau vykome į garsųjį Sopotą – vieną garsiausių Lenkijos kurortų. Čia ne tik pasivaikščiojome ilgiausiu tiltu į jūrą (515 m.), bet ir išsimaudėme. Eidami Monte Cazino gatve, kuri labai primena Palangos J.Basanavičiaus gatvę, apžiūrėjome kreivą namą.

Trečią dieną mūsų laukė ekskursija po viduramžiškiausią Lenkijos miestą - Torūnę, jos centras - vienas gražiausių Europoje, o senamiestis yra įtrauktas į UNESCO sąrašą. Ekskursijos metu pamatėme rotušę, Šv. Krikštytojo bažnyčią ir Jono Evangelisto bažnyčią, fontaną, M. Koperniko namą, kuriame, kaip manoma, gimė žymusis astronomas, paminklą M. Kopernikui. Po pažinties su miestu, turėdami šiek tiek laisvo laiko, prisipirkę lauktuvių, pasukome link namų, Lietuvos, kurią pasiekėme jau po vidurnakčio. Kelionė buvo smagi ir turininga.

Dėkojame organizatoriams, gimnazijos vairuotojui Jonui ir viliamės, kad kitąmet į kelionę vyks dar daugiau bendruomenės narių.

0 1 2 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Mokytoja Janina Kuliešienė