Karjeros centras

Viskas apie Lietuvos kariuomenę

Kariuomenė, batalionas, būrys, kuopa, šauktinis, karys, savanoris... Žinoma, tai informacija apie Lietuvos kariuomenę.

Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai Ramūnas ir Tomas viešėjo mūsų gimnazijoje. Gimnazistai trečiokai sužinojo daug dalykų apie Lietuvos kariuomenės pratybas, dalyvavimą tarptautinėse misijose, bendradarbiavimą su sąjungininkais, sausumos, oro ir jūrų karines pajėgas, specialiųjų operacijų pajėgų diversines užduotis, logistikos pajėgas. Ketvirtokams buvo svarbu, kuo skiriasi šauktinis nuo šauktinio savanorio, kaip jais tampama. Pasirodo, savanoriškas karo tarnybos pasirinkimas leidžia šauktiniui užsidirbti didesnę sumą pinigų ir pasirinkti tarnybos vietą Lietuvoje. Atlikta 9 mėnesių karo prievolė leidžia pasididinti konkursinį balą, stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Nereikia pamiršti, kad Lietuvos kariuomenė yra vienas iš didžiausių darbdavių Lietuvoje. Už vengimą atlikti karo prievolę taikomos atitinkamos baudos.

Ginti Tėvynę yra kiekvieno jaunuolio pareiga. Laikas, praleistas kariuomenėje, nėra sustabdytas gyvenimas, tai pats gyvenimas.

Karjeros koordinatorė Rita Marozienė

Gegužė 2024