Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Naujienos

Vadovėlius išduosime

Pirmokams      rugpjūčio 26 dieną (pirmadienį);

Antrokams      rugpjūčio 27 dieną (antradienį);

Trečiokams     rugpjūčio 28 dieną (trečiadienį);

Ketvirtokams   – rugpjūčio 29 dieną (ketvirtadienį).

 

Bibliotekininkės

 

Vadovėlių grąžinimas

scan0001

„Savo istoriją privalome pažinti“, – sako kariuomenės kapitonė Elmyra

Gimnazijoje viešėjo mūsų mokyklos auklėtinė Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė – Lietuvos kariuomenės kapitonė, karo rekonstruktorė, etnosporto entuziastė, dviejų vaikų mama. Jos idealas 1830–1831 metų sukilimo dalyvė grafaitė kapitonė Emilija Pliaterytė yra laisvės kovų simbolis. Atkurdama autentišką beveik 200 metų senumo Emilijos Pliaterytės uniformą Elmyra vadovavosi ikonografine medžiaga. Gimnazistai nepraleido progos pasimatuoti istorinį švarką, kepurę – kiverį. Teisingai atsakę į Elmyros klausimus, buvo apdovanoti prizu – šūviu paraku užtaisytu senoviniu titnaginiu pistoletu.

Emilijos Pliaterytės ryžtas ir meilė Lietuvai turėjo įtakos pasirenkant karininkės profesiją. Antroje susitikimo dalyje mūsų viešnia, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos auklėtinė, papasakojo apie šiuolaikinį kario paveikslą ir karjerą Lietuvos kariuomenėje. Studijos akademijoje pareikalavo daug fizinių, psichinių ir moralinių jėgų, ištvermės, begalinio užsispyrimo vykdant įvairias užduotis, tvirto charakterio. Elmyrai dabartinė tarnyba Šiaulių regioniniame Karo prievolės ir komplektavimo skyriuje yra jau ketvirta tarnybos vieta.

Visa savo įvairiapusiška veikla kapitonė Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė jau dabar įrodė, kad savo gimtojo krašto istoriją reikia išmanyti, ją gerbti ir išsaugoti ateinančioms kartoms.

Daugiau apie susitikimą su Elmyra skaitykite „Rašaluotų pirštų“ gegužės mėnesio numeryje.

 

1 2 3 4 5 6 7 8

 

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė

 

 

Personažas? Autorius?

Dramos laboratorija „Jei būčiau personažas arba autorius“ – tokia tema kultūros paso renginys vyko gimnazijos pirmų klasių mokiniams. Svečiuose buvo Kauno kamerinio teatro jaunieji aktoriai. Šios edukacijos tikslas – giliau supažindinti moksleivius su drama kaip teatro žanru, ugdyti kūrybinį mąstymą, atskleidžiant dramaturgiją kaip aktualią ir patrauklią kūrybinę raiškos formą. Tai netradicinės literatūros pamokos, kurių metu aktoriai skaitė pjesę „Gang'as", kartu su moksleiviais analizavo dramos struktūrą: pjesių personažus, konflikto bei veiksmo ir atoveiksmio reikšmę, personažų santykių dinamiką. Į šį procesą sėkmingai įsitraukė mūsų gimnazistai – teko lipti į sceną, skaityti tekstus ir net suvaidinti.

Taigi, drama yra visur – gyvenime, literatūros kūriniuose, teatre – visur, kur yra VEIKĖJAI ir KONFLIKTAS, vykstantis viduje arba išorėje.

 

1 2 3

 

Kultūros paso koordinatorė Regina Demjanovienė 

 

Akcija „Metų knygos rinkimai 2023“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su partneriais kviečia pedagogus įsitraukti į akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ veiklas: skleisti informaciją apie akciją, dalyvauti susitikimuose su autoriais ir skatinti moksleivius balsuoti.

Kviečiame į nuotolinių susitikimų ciklą su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2023“ nominuotais vaikų ir paauglių knygų autoriais ir kūrėjais. Visi susitikimai vyks pamokų metu „Zoom“ platformoje. Juose iš pirmų lūpų sužinosite apie rašytojų kūrybos procesą, su kokiais iššūkiais jie susiduria, galėsite pasidalinti mintimis ir įžvalgomis, užduoti klausimus. Kviečiame pasinaudoti galimybe sudominti ir paskatinti mokinius rinktis kokybišką ir vertingą lietuvių literatūrą.

Iki gegužės mėnesio pradžios vyks susitikimai ir su nominuotais autoriais, todėl kviečiame visas naujienas apie susitikimus stebėti Nacionalinės bibliotekos socialiniame tinkle „Facebook“.

Su visomis nominuotomis knygomis susipažinti ir balsuoti už savo favoritę galima čia: Skaitymo metai – akcija „Metų knygos rinkimai 2023“.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ plakataihttps://www.lnb.lt/vaiku-naujienos/11258-akcijos-metu-knygos-rinkimai-2023-reprezentacine-medziaga.

Šių metų akcijos „Metų knygos rinkimai“ naujovė – be knygų nominančių penketukų ekspertų komisijos nariai sudarė ir ilguosius knygų sąrašus. Juose – iki 10 knygų kiekvienoje kategorijoje, kurias ekspertai rekomenduoja ir pristato visuomenei kaip vertingą literatūrą. Vaikų kategorijos ilgąjį sąrašą rasite čia (knygų paaugliams kategorijoje ekspertų komisija ilgojo sąrašo nesudarė).

Nacionalinės bibliotekos skaitybos specialistai kviečia atkreipti dėmesį į šiais ir ankstesniais metais nominuotas knygas, skaityti jas ir gilesniam pažinimui naudoti autorių parengtą dalomąją medžiagą (2022 m. ir 2021 m. nominuotų kūrėjų parengtą medžiagą rasite čia). Taip pat rekomenduojame prisiminti ankstesnių metų nominantus ir peržiūrėti susitikimų su jais įrašus. Juos galima rasti čia.

 

Informacijos centras-biblioteka

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Sausis 2023
Pr A T K P Š S
1
2
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
22
23
29
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 66 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1378
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5853806
http://1rxpills.com/