Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Pagalba mokiniui

PSICHOLOGINĖS BIODINAMINIO ASMENYBĖS UGDYMO GRUPĖS (BAUG) ATSTOVŲ SUSITIKIMAS SU SERTIFIKUOTA FRAKTALINIO PIEŠIMO METODO PRAKTIKE BRIGITA PAULAUSKIENE

Mūsų gimnazijos moksleiviai, kurie aktyviai dalyvauja psichologinės biodinaminio asmenybės ugdymo grupės (BAUG) veikloje, su fraktalinio piešimo metodu susipažino per praktinius užsiėmimus. Daugeliui tai buvo nauja ir netikėta, kitiems gal mažiau įdomu, tačiau tai, kad keistasis piešimas veikia, pajuto kiekvienas.

Fraktalinio piešimo metodas tinka bet kokio amžiaus ar išsilavinimo žmonėms. Visi gali piešti - tam nebūtina turėti meninį išsilavinimą ar piešimo įgūdžių. Atvirkščiai, jei žmogus sako, jog nemokas piešti, tai tik privalumas. Tačiau jei žmogus piešti moka, šis metodas gali atverti naują požiūrį į piešimą, suteikti įkvėpimo. Ir, be jokios abejonės, tai  galingas instrumentas savo gyvenimui pakeisti.

Sausio 25-ąją Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje BAUG-o dalyvių galimybė susitikti su sertifikuota fraktalinio piešimo metodo praktike ir naujosios knygos „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ autore Brigita Paulauskiene buvo lyg gaivus gurkšnis kitokio meno ir grupės praktinės veiklos tąsa.

Nuoširdus bendravimas su šio metodo propaguotoja, fraktalinio piešinio sukūrimas,  jo aiškinimas, susipažįstant su savo dvasios būsenomis, suvokiant savo gyvenimo situacijas, moksleiviams leido dar labiau įsigilinti į dailės pasaulio erdves. B.Paulauskienę nustebino mūsų gimnazistų piešinių brandumas ir meniškumas, todėl leidus autoriams juos nusifotografavo kaip metodinę priemonę būsimiems susitikimams.

Nuostabu, kad fraktalinis piešimas grindžiamas idėja, įkvėpta mokslo. Piešiniai, kuriuos moksleiviai kuria, fraktaliniais vadinami todėl, kad piešinys – tai mažytė mūsų gyvenimo detalė, netiesiogiai atspindinti visą didįjį mūsų gyvenimo medį.

Ne veltui sakoma, kad vienas poelgis, vienas žodis, viena kitaip nei įprastai praleista diena gali pakeisti visa gyvenimą. Kitaip tariant, pakeisk vieną detalę ir visuma pasikeis. Kaip tai padaryti? BAUG-o dalyviai tai žino. Todėl kviečiame tapti šios grupės nariais arba dėl konsultacijos kreiptis į gimnazijos psichologą.

 

Gimnazijos psichologas Lionius Demjanovas

 

1 2 3 4

 

Ritos Tadarauskienės fotograf.

PSICHOLOGINĖS BIODINAMINIO ASMENYBĖS UGDYMO GRUPĖS (BAUG) VEIKLA

Nuo 2016 m. spalio mėnesio pirmą kartą gimnazijos aplinkoje pradėjusi savo aktyvią veiklą psichologinė Biodinaminio asmenybės ugdymo grupė (BAUG) gruodžio 21-ą susirinko į pirmojo etapo baigiamąjį susitikimą, kurio metu vyravo ne tik darbinė, bet ir prieškalėdinė dvasia. Aišku, neapsieita be saldžių vaišių, puodelio gardžios arbatos ir ...kalėdinių dovanų.      

Moksleivių (BAUG) veikla pagrįsta praktiniais užsiėmimais taikant įdomiosios teorinės ir praktinės psichologijos patirtį. Pilotažinės grupės veikloje aktyviai dalyvavo 12 dalyvių, tačiau esant pageidavimui būdavo ir daugiau. Praktikumai vykdavo atsižvelgiant į dalyvių norus ir poreikius, tačiau tikslingai siekiant asmenybinio augimo per psichologinę biodinamiką (aplinka pagal mūsų mintis). Užsiėmimai vykdavo kiekvieną trečiadienį po pamokų  intensyviai ne daugiau nei 1-1,5 val., tačiau buvo atvejų, kai įdomioji psichologija įtraukdavo ir net nepastebėdavome, kad viršydavome visus laiko limitus.

Viena iš kertinių grupės užsiėmimų idėjų – situacijos suvokimas ir pastangų ją keisti derinimas (acceptance and change), požiūrio, kaip įgūdžio pritaikymas kasdieninio gyvenimo aplinkoje, kaip nuoseklus asmenybės ugdymas, formavimas. Ar tai pasiteisino? Apie tai reikia klausti pačių dalyvių, jų bendraklasių, mokytojų, auklėtojų ir, aišku,  tėvelių. Nes dažniausiai tik kiti pastebi, kad tapai kitoks - aktyvesnis, drąsesnis, draugiškesnis, laisvesnis ir siekiantis žinių.

 

1 2 3 4

 

Gimnazijos psichologas Lionius Demjanovas

Informacija mokinių tėvams

    

2016 m. gruodžio 8 d. nuo 14.00 iki 20.00 organizuojama tėvų-mokinių diena, kurios metu Jūs (pageidautina kartu su dukra ar sūnumi) galėsite susitikti ir individualiai pakalbėti su mokytojais ir/ar gimnazijos administracija.  

Siekdami taupyti Jūsų ir mokytojų laiką, sklandžiai organizuoti individualius pokalbius, kuriems skiriama iki 15 minučių, kviečiame iš anksto užsiregistruoti: parašyti mokytojui per elektroninį dienyną laišką apie pageidaujamą pokalbio laiką. Mokytojas Jums žinute per elektroninį dienyną praneš galimą pokalbio pradžios laiką arba pasiūlys kitą įmanomą pokalbio laiką. Gauta iš mokytojo žinutė apie suderintą pokalbio laiką yra registracijos patvirtinimas. Jeigu individualų pokalbio laiką su mokytojais derinsite kitais būdais (pvz., sms žinute, pokalbiu, telefonu ir pan.), mokytojas Jums žinute per elektroninį dienyną vis tiek praneš pokalbio laiką ir vietą. Jei per dvi paras tokios žinutės nesulauktumėte, priminkite mokytojui apie Jūsų susitarimą, kad jis užregistruotų individualaus pokalbio laiką. Jeigu registruositės nedelsdami, Jums pavyks susidaryti patogiausią pokalbių grafiką, ypač tais atvejais, kai norėsite pasikalbėti su keletu mokytojų, todėl registracijos neatidėliokite paskutinei dienai. Atkreipiame dėmesį, kad registracija nuo gruodžio 7 dienos 19 val. nevykdoma.
Kilus neaiškumams dėl tėvų-mokinių dienos organizavimo prašau kreiptis į pavaduotoją ugdymui Aldoną Bradulskienę el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Bradulskienė

Socialinė parama mokiniams

Kokią socialinę paramą gali gauti mokiniai? Priklausomai nuo gaunamų pajamų, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui  per mėnesį yra mažesnės nei 1,5 VRP dydžio (nuo 2015-01-01- 153 Eur).
Savivaldybės tarybos nustatytais atvejais, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės nei 2 VRP dydžiai (nuo 2015-01-01 - 204 Eur).

Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti nuo mokslo metų pradžios, reiktų  kreiptis nuo tų metų liepos 1 dienos. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos.

Dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis į gimnazijos socialinę pedagogę.

 

Socialinė pedagogė Giedrė Danilovienė

Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ „Vaikų linija“ dirbs visą parą

Kovo 14-20 dienomis visoje Lietuvoje minima „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, siekianti sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir pakviesti kartu stabdyti patyčias. Siekdama išklausyti kuo daugiau dėl patyčių kenčiančių vaikų ir paauglių, „Vaikų linija“ dirbs visą parą.

Vaikai ir paaugliai, kurie patiria ar stebi patyčias, kviečiami pasidalinti savo išgyvenimais ir skatinami kreiptis pagalbos į suaugusiuosius, kuriais jie pasitiki. Patyčias sustabdyti nėra paprasta ir tam labai svarbus suaugusiųjų vaidmuo. „Vaikų linijos“ konsultantai pasiruošę išklausyti vaikus ir paauglius, padėti jiems lengviau išgyventi sudėtingas patyčių patirtis ir kartu ieškoti, kas galėtų vaikams padėti jų aplinkoje.

Per visą „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kovo 14-20 dienomis, „Vaikų linijos“ konsultantai budės visą parą ir stengsis išklausyti kuo daugiau vaikų skambučių numeriu 116111 bei atsakyti į kuo daugiau elektroniniu paštu gautų vaikų laiškų. Kviečiame papasakoti apie patyčias ir jas sustabdyti!

Informaciją parengė socialinė pedagogė Giedrė Danilovienė

RENGINIŲ KALENDORIUS

Liepa 2017
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 150 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
833
Straipsniai
842
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
3526932
Copyright © 2017 Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija. Visos teisės saugomos.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.
http://1rxpills.com/