Karjeros centras

100 idėjų Lietuvai

20181127 085515Projektas prasidėjo 2018 metų kovą. Jis skirtas Nepriklausomos Lietuvos 100 - mečiui. Projekto tikslas – padėti jauniems žmonėms rasti savo vietą Lietuvoje, jaustis valstybės dalimi, atsisakyti emigracijos, nes Lietuvos ateitis priklauso jaunimui. Kiekvienas žmogus yra valstybės dalis ir kiekvienas gali ją kurti keisdamas, kurdamas savo aplinką. Projekte dalyvavo 1600 dalyvių. Į finalinį susitikimą pakviesta 100 laimėtojų. Tarp jų ir mūsų gimnazistai: Mantas Jackevičius (IIf), Rokas Toleikis (IV bm), Ugnė Rakauskaitė (IV bm), Bernadeta Stanevičiūtė (III hs), Teresė Bernatonytė (IV bm), Andželika Atkočiūnaitė (IV bm), Aušrinė Gribačiauskaitė (IV bm), Girdenė Kasparaitė (IV bm). Lapkričio mėnesį Kaune vyko nugalėtojų susitikimas, dar kartą buvo aptartos geriausios idėjos ir nufilmuoti idėjų autoriai. Bus sukurtas projekto filmas, raštas, kuris bus įteiktas Seimo pirmininkui, išsiaiškintos jaunimo pasiūlytų idėjų įgyvendinimo galimybės.

Jaunimo mintys labai įvairios, įdomios. Ugnė norėtų pagerinti Lietuvos geležinkelio stočių infrastruktūrą, kad neįgalieji, senjorai, jauni tėvai su vežimėliais galėtų lengvai pasiekti traukinius, Rokas siūlo įteisint balsavimą rinkimuose nuo 16 metų, nes jaunimas labai domisi valstybės gyvenimu, Aušrinė norėtų privalomos psichologijos pamokos, kad jauni žmonės geriau pažintų save ir nebijotų apie savo problemas pasakoti kitiems, Bernadeta svajoja apie ilgalaikę savanorystę ir įvairaus amžiaus žmonių bendradarbiavimą šioje veikloje, Mantas siūlo uždrausti fermas, kuriose auginami gyvūnai kailių gamybai.

Gruodžio mėnesį visi projekto nugalėtojai – idėjų autoriai susitiks su LR Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Aušrinė Gribačiauskaitė, IV bm

LSMU. Atvirų durų diena

Lietuvos Sveikatos mokslų universitetas - viena prestižiškiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje. Gimnazijos ketvirtokai lankėsi šio universiteto atvirų durų dienoje. Pažintis prasidėjo nuo Veterinarijos akademijos. Gimnazistus labiausiai domino veterinaro, medicinos psichologo specialybė, veterinarinės maisto saugos mokslas. Klausė paskaitų, lankėsi laboratorijose, veterinarijos muziejuje. Po pietų pažintį su LSMU tęsė Medicinos akademijoje. Mokiniams įdomios buvo slaugytojo, akušerio, kineziterapeuto specialybės.

Lankymasis atvirų durų dienoje padės gimnazistams apsispręsti dėl tolimesnių studijų pasirinkimo.

20181116_094613 500x375 20181116_102416 500x375 20181116_103601 500x375 20181116_115221 500x375

Paulina Šakaitė, IV bm

20181112 140047Apie studijas užsienyje

Gimnazijoje lankėsi KALBA.LT studijų užsienyje koordinatorius Gvidas Gečas. Jis įspūdingai pristatė studijų galimybes Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Danijoje. Lektorius pasidalino savo asmenine studijų Anglijoje patirtimi, skatino naudotis ERASMUS programos galimybėmis. Gimnazistai, besidomintys studijomis užsienio universitetuose, galės sulaukti profesionalo konsultacijos.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Bradulskienė

Antrokai Kauno Maisto pramonės ir prekybos mokymo centre

20181109 12345820181109 132433II f klasės mokiniai lankėsi Kauno Maisto pramonės ir prekybos mokymo centre. Tai mokymo įstaiga, kurioje galima įgyti maisto pramonės darbuotojo, konditerio, duonos ir pyrago gaminių kepėjo, padavėjo ir barmeno, kelionių agento, viešbučio darbuotojo, pardavėjo – kasininko ir kitų panašių specialybių. Profesinės mokyklos mokiniai turi galimybę atlikti praktiką Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse.

Antrokams pavyko sužinoti daug įvairių profesijų subtilybių, išmoko daryti sluoksniuotus kokteilius, kepti spalvotus blynus, ypatingai lankstyti rankšluosčius ir dar daug įdomių dalykų. Visus nustebino estetiška aplinka, malonus bendravimas.

Apie pareigą ginti Tėvynę

20181112 134359Gimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono III MPK vado pavaduotojas Justas Butėnas su kolegomis. Justas baigė mūsų gimnaziją. Gimnazistai buvo supažindinti su galimybe atlikti tarnybą įvairiuose LK daliniuose, galimybe įgyti karininko laipsnį Karo akademijoje ir studijuojant kitose aukštosiose mokyklose. Gimnazistai domėjosi pristatyta pėstininkų ginkluote ir ekipuote.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Bradulskienė

Sausis 2019