Informacinės technologijos

Sveikiname

Lietuvoje įvyko 18-asis mokinių informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“. Geriausiai pasirodę Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazistai savivaldybėje:

bebras-lt-logo

I vieta – Justas Trakimas, IIIhs1 kl. (103 taškai);

II vieta – Arnas ŠiūšaIIIft kl. (100 taškų).

Konkurso BEBRAS II etapas vyks vasario 5 d. (šeštadienį) nuotoliniu būdu. Šiame etape pakviesti dalyvauti Matas Tetenskas (IIIft kl.), Eimantas Žukas (IIIft kl.), Gabija Mertinkaitytė (IIIft kl.).

Sėkmės dalyviams.

Informacinių technologijų  mokytoja Ingrida Kupčiūnienė

Informatikos olimpiada

Įvyko Lietuvos mokinių informatikos olimpiados Kaišiadorių rajono savivaldybės etapas (nuotoliniu būdu). Joje dalyvavo gimnazijos mokiniai ir pasiekė puikių rezultatų.

11 klasė

I vieta – Arnas Šiūša (III ft);

II vieta – Eimantas Žukas (III ft).

12 klasė

I vieta – Deividas Sabaliauskas (IV ft);

III vieta – Evita Šriupšaitė (IV ft).

Mokinius parengė mokytoja Ingrida Kupčiūnienė.

Informacijos centras-biblioteka

Olimpiadų maratoną pradėjo programuotojai. Sveikiname!

IV (gimnazijos) klasių grupė

I vieta – Deividas Sabaliauskas (IVft);
II vieta – Evita Šriupšaitė (IVft);
III vieta – Šarūnas Kavaliauskas (IVft).

III (gimnazijos) klasių grupė

I vieta – Arnas Šiūša (IIIft);
II vieta – Eimantas Žukas (IIIft);
III vieta – Viltė Kunigauskaitė (IIIft).

II (gimnazijos) klasių grupė

I vieta – Jonas Pališkis (IIfg2);
II vieta – Nojus Leščinskas (IIfg2);
III vieta – Justinas Lasota (IIfg1).

I (gimnazijos) klasių grupė

I vieta – Pijus Slavinskas (Ifg);
II vieta – Domas Dagilis (Ifg);
III vieta – Deividas Kasakauskas (Ifg).

Džiaugiamės visų dalyvių rezultatais ir sveikiname juos. Linkime sėkmės tolimesniame etape.

Informatikos olimpiados mokyklinio etapo komisija

Programavimo savaitės renginyje dirbtinio intelekto kodavimas

zenkl1

Mūsų gimnazijoje, kaip ir visoje Europoje, spalio 9–24 d. vyko programavimo savaitės renginiai. Spalio 22 d. klausėme Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstyto Antano Zinovičiaus nuotolinę paskaitą „Dirbtinio intelekto kodas“, o smalsiausieji išbandė dirbtinio intelekto (DI) kodavimą. Paskaitos metu išgirdome, kaip kilo dirbtinio intelekto idėja, kodėl jis toks svarbus ir kokios kalbos naudojamos jam programuoti. Dirbtinis intelektas yra neatsiejamas nuo mūsų kasdienybės ir jį naudojame visur: internete, gerindami nuotraukų kokybę, filtruodami netikras žinias, naudodamiesi autonominiu transportu, gamyboje ir ūkininkaudami. DI naudojamas visur ir jo galimybės vis plečiasi. Sužinojome, kad svarbiausia priežastis, dėl kurios taip greitai vystosi dirbtinis intelektas, yra universitetų, startuolių bei didžiųjų kompanijų investicijos į šios technologijos tobulinimą. Tipiškai žmogui išanalizuoti 12000 sutarčių užtrunka apie 36000 valandų, o DI tai atlieka per keletą sekundžių. Buvo įdomu sužinoti, kad DI programavimui naudojamos chemijos, biologijos žinios ir ne viena programavimo kalba. Tam reikia Python, C++, R, JavaScript, Prolog, Julia, Lisp dirbtinių kalbų kodų.
Po paskaitos neformalaus švietimo programos „Informatikos akademija“ jaunesnieji dalyviai susirinko į praktinę dalį „Dirbtinis intelektas sukonspektuos už tave“ išbandyti dirbtinio intelekto programavimą. Darbo metu naudojome programą „Python“, kurią patys atsisiuntėme ir įdiegėme. Kad mūsų programuojamas dirbtinis intelektas veiktų, taip pat reikėjo ir papildomų kodų bibliotekų. Programavome naudodamiesi „Jupyter NoteBook“ aplikacija. Suprogramuoto DI paskirtis yra teksto konspektavimas anglų kalba. Deja, kol kas jis gali sukonspektuoti tik 512 žodžių. Kaip ir visur, programuojant kilo sunkumų, tačiau su informacinių technologijų mokytojos Ingridos Kupčiūnienės ir dėstytojo pagalba, sėkmingai įveikę visus etapus, sukūrėme savo DI. Tai buvo tikrai įdomi bei turininga paskaita ir ypač buvo naudingos programavimo dirbtuvės apie dirbtinį intelektą.

20211022_131608 20211022_132451 20211022_141714 20211022_141725

Pijus Slavinskas, Ifg, „Informatikos akademijos“ narys
Fotografijos Ingridos Kupčiūnienės

Laimėjimas VGTU projekto “Ateities inžinerija” IV-ame sezone

NŠ programos "Informatikos akademija" narys Arnas Šiūša (IIfg1) 2021 m. birželio 2 d. dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) nuotolinio ugdymo „Ateities inžinerijos" projekto IV-ajame sezone. Gimnazistas pristatė savo projektinį darbą "Android programėlė „MathGenie"", kurio konsultantai buvo VGTU dėstytojai Dovilė Kurpytė ir Mantas Lipnickas. Mobilioji programėlė turi tris skaičiuotuvus: "Kvadratinės Lygties Skaičiuoklė", "Koordinačių Ploktštumos Skaičiuoklė" ir "Pitagoro Teoremos Skaičiuoklė". Šis darbas projektinių darbų konkurso tematikoje "Android programėlių kūrimas" gavo nominaciją "BEST BACKEND APP".
Pavasario sesijos metu 13-oje sričių buvo pristatyti 73 projektiniai darbai iš 26 mokyklų.

progr 1Nuotolinio ugdymo „Ateities inžinerijos" platforma, siūlydama šiuolaikinių inovacijų ugdymo turinį, įrankius ir nuotolines konsultacijas, leidžia mokiniams gilinti savo žinias inžinerijos, technologijų, gamtos mokslų, informatikos, dizaino ir verslumo srityse, jas integruoti ir taikyti sprendžiant realias problemas.
AI komanda planuoja atnaujinti ir išplėsti AI tematikų turinį bei veiklas, kad "Ateities inžinerija" savo V-ajame sezone būtų dar patrauklesnė ir naudingesnė tiems, kurie neabejingi kūrybai bei technologijų inovacijoms ir norėtų praktiškai išbandyti savo jėgas šioje perspektyvioje srityje.
Daugiau informacijos čia.

Informacinių technologijų mokytoja Ingrida Kupčiūnienė