Geografija

Geografijos konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“

Sausio 28 dieną LITEXPO parodų rūmuose vykusios tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2023“ metu įvyko aštuntasis nacionalinis geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“. Konkurse dalyvavo apie 1000 pačių gabiausių mokinių iš visos Lietuvos. Dėkoju Miletai Ašmenaitei (I KTU), Kamilei Varankinaitei (I KTU), Augustei Jankauskaitei (II fg), Simonai Tamošiūnaitei (II fg), Vakarei Černiauskaitei (II fg), Aidai Atkočiūnaitei (II fg), Viltei Veličkaitei (III hs1), Jonui Pališkiui (III ft-hs), Viktorijai Tvaronaitei (IV hs1) už savo mokyklos vardo garsinimą, už dalyvavimą ir pasiektus rezultatus. Didžiausius sveikinimus skiriame mūsų grupės žvaigždutei Augustei už pademonstruotas puikias geografines žinias ir iškovotą sidabro medalį.

Laukdami rezultatų dalyvavome įspūdingoje geografijos pamokoje apie Saharos dykumą, kurią vedė mums, geografams, puikiai pažįstamas Rytas Šalna.

Šeštadienio laikas tikrai neprailgo, nes nemažai įdomybių atradome parodos lankytojų salėse, kur pasisėmėme naujų idėjų būsimoms savo kelionėms. Tradiciškai aplankėme kaišiadoriečius. Čia mielai mus sutikto Kaišiadorių TVIC profesionalų komanda ir netgi patikrino, ką žinome apie savo rajoną.

Geografijos olimpiados rezultatai

Įvyko Lietuvos mokinių geografijos olimpiados Kaišiadorių rajono savivaldybės etapas (nuotoliniu būdu). Joje dalyvavo gimnazijos mokiniai ir pasiekė puikių rezultatų.

9 klasė

I vieta – Simona Tamošiūnaitė (Ifg kl.),

III vieta – Pijus Slavinskas (Ifg kl.).

10 klasė

II vieta – Gabrielė Pilkytė (IIfg1 kl.),

III vieta – Agata Zhulenko (IIfg1 kl.).

11 klasė

I vieta –  Viktorija Tvaronaitė (IIIhs1 kl.),

II vieta – Martyna Sausdravaitė (IIIbm kl.),

III vieta  – Tautrimas Kavaliauskas (IIIft kl.).

12 klasė

I vieta – Danielė Verbickaitė (IVbm-ft kl.),

II vieta – Smiltė Dzimidavičiūtė (Ivbm kl.).

Gimnazistų geografijos mokytoja Asta Tamulevičienė.

Informacijos centras-biblioteka

Geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“

2021 m. vasario 3 d. vyko ADVENTUR geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“. Iš viso konkurse dalyvavo 1793 dalyviai iš 41 Lietuvos savivaldybės. Kiekvienoje klasės kategorijoje buvo paskelbti  I, II ir III laipsnio diplomų nugalėtojai. Tradiciškai šiame konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai, tai Aldas Bankauskas (Ia), Gabrielė Pilkytė (Ifg1), Mija Gavrišaitė (I fg2), Viktorija Tvaronaitė (II fg2), Gabija Gradeckaitė (II hs), Augustė Ostromeckaitė (II hs), Smiltė Dzimidavičiūtė (III bm), Danielė Verbickaitė (III bm-ft), Renatas Arsen (III hs), Ieva Jurevičiūtė (IV bm), Simona Jurevičiūtė (IV bm), Augustė Matuliūkštytė (IV bm).

Sveikiname Smiltę Dzimidavičiūtę, Ievą Jurevičiūtę ir Simoną Jurevičiūtę. Merginos puikiai atliko užduotis ir pateko tarp nugalėtojų. Jos buvo apdovanotos II laipsnio nugalėtojų diplomais.

Džiaugiamės puikiais rezultatais ir dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse.

Geografijos mokytoja Asta Tamulevičienė

Sėkmingas debiutas geografijos konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį 2020“

2020Lietuvos geografijos mokytojų asociacija jau penktąjį kartą tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020 organizavo Geografijos žinių konkursą mokiniams.

Šis konkursas turi nacionalino renginio statusą, o jo pavadinimas – geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“.

Konkurso dalykinis turinys susijęs su Lietuvos, Europos ir pasaulio kontekstu. Jame pateikiamos užduotys apie aplinkosaugą, darnųjį vystymąsi ir atsakingą vartojimą, turizmo išteklių įvairovę.

Sėkmė šiame konkurse lydėjo ir mūsų gimnazistą Renatą Arsen iš IIhs klasės. Jis laimėjo III - ąją vietą ir buvo apdovanotas bronzos medaliu bei atminimo dovanomis.

Daugiau informacijos - https://geografija.lt/2020/01/adventur2020-geografijos-ziniu-konkurso-pirmieji-rezultatai-bus-papildyta/

Na, o moksleiviams ir mokytojams ADVENTUR paroda tapo gyva, interaktyvia geografijos pamoka, kurioje buvo pristatyti neatrasti Lietuvos ir pasaulio kampeliai, vyko susitikimai su garsiais keliautojais.

Lietuvos geomokslų olimpiados 2020 II etapas

20200116 1617332020 m. sausio mėn. mūsų gimnazistės Ieva Jurevičiūtė (III bm) ir Augustė Matuliūkštytė (III bm) dalyvavo II Lietuvos geomokslų olimpiados etape.

II-ame etape dalyviams reikėjo atlikti įvairius eksperimentus lauke ir laboratorijose, išspręsti praktinius bei teorinius uždavinius ir pristatyti grupinį mokslinį pranešimą anglų kalba. Keturi geriausiai olimpiadoje pasirodę moksleiviai įgijo teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje Žemės mokslų olimpiadoje Rusijoje 2020 m. rugpjūčio 16 - 26 d.

Speciali nominacija už geriausią mokslinį pranešimą skirta Mantui Žukauskui (Jonavos Senamiesčio gimnazija), Dovydui Žilinskiui (Kretingos Pranciškonų gimnazija), Ievai Jurevičiūtei (Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija), Jonui Barkauskui (Vilniaus Simono Daukanto gimnazija), Jorūnei Budriūnaitei (Vilniaus jėzuitų gimnazija). Skiriant šią nominaciją buvo vertinamas pranešimo turinys, komandinis darbas ir kūrybiškumas. Daugiau informacijos - http://www.lgeo.chgf.vu.lt/, https://olimpiados.lt/straipsniai/lietuvos-geomokslu-olimpiados-rezultatai

Dėkoju gimnazistėms už puikų pasirodymą geomokslų olimpiadoje, aktyvų dalyvavimą rengiant mokslinį pranešimą ir didelį norą tobulėti.