Chemija

Chemijos konkurse

Jonavos Senamiesčio gimnazijos bendruomenė, siekdama populiarinti dr. Bronislovo Lubio idėjas, šeštą kartą organizavo respublikinį dr. B. Lubio chemijos konkursą 9-10 (I-II gimnazijų) klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo 68 mokiniai iš 17 gimnazijų, tarp jų ir Ifg klasės mokinės Simona Tamošiūnaitė ir Ieva Tamutytė bei IIfg klasės mokinės Miglė Valentinavičiūtė ir Justė Jurevičiūtė. Mokiniai stebėjo dokumentinę apybraižą apie dr. B.Lubį, rungėsi protmūšyje, sprendė teorines ir eksperimentines užduotis, dalyvavo ekskursijojepo AB „Achema“. Šio konkurso tikslas yra skatinti mokinius kūrybiškai taikyti praktines ir teorines chemijos žinias, ugdyti atsakingą požiūrį į technologijų ir gamtos suderinamumą, bendrauti ir bendradarbiauti. Džiaugiamės, kad gimnazistėms puikiai pavyko atstovauti gimnazijai, užimta 7 vieta. Konkurso taurės šiemet iškeliavo į Vilniaus licėjų, Alytaus ir Kėdainių mokyklas.

1 2T2A0499 lub1 Lubio visi lubys_5 migl mokytojai t54t5

Chemijos mokytoja Laima Sabaliauskienė

Jaunųjų tyrėjų pasiekimai

Gruodžio 12 d. jaunieji  „Protono“ tyrėjai  Austėja Kanclerytė ir Karolis Evseičikas dalyvavo respublikiniame konkurse „Idėjų mugė“. Didžiuojamės savo kantriais tyrėjais, per porą rudens mėnesių suspėjusiais atlikti ir sėkmingai pristatyti konkurse  tiriamąjį darbą „Tujų, juodųjų serbentų ir vynuogių lapų ištraukų poveikio pektinazei tyrimas“. Geriausių darbų autoriams buvo įteikti LMNŠC direktoriaus diplomai ir prizai, džiugu, kad tarp geriausių ir mūsų gimnazistai.

Chemijos olimpiados IIetapo rezultatai

9 klasė

Neilė Antanavičiūtė - I vieta

10 klasė

Tomas Gofmanas - I vieta;

Ieva Jurevičiūtė - II vieta;

Austėja Andriulytė – III vieta.

11 klasė

Kristina Mikulytė - I vieta;

Greta Gabrėnaitė - II vieta;

Miglė Šriupšaitė  – III vieta.

12 klasė

Ieva Tatarūnaitė  - I vieta;

Rokas Toleikis   - II vieta;

Justinas Marcinkevičius  – III vieta.

Sveikiname!

Respublikinėje chemijos olimpiadoje

tlitchKovo 7-9 dienomis Vilniuje vyko 57-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados respublikinis etapas. Džiaugiamės, kad tarp geriausių mokinių, pakviestų dalyvauti olimpiadoje,  IIfg klasės mokinys Tomas Gofmanas. Olimpiadoje Tomas dalyvavo su savo mokytoju Vytautu Kavaliausku.  Olimpiadą, kaip ir kasmet, organizavo „oranžiniai“. Mokiniams teko spręsti teorines ir eksperimentines užduotis, varžytis protmūšyje, žaisti stalo žaidimus, mokytis linijinių šokių. Mokytojai dalyvavo paskaitose, bandė ištrūkti iš pabėgimo kambario.

Tomas puikiai atstovavo gimnazijai, jis buvo apdovanotas LR ministro padėkos raštu už gerą teorinių ir eksperimentinių užduočių atlikimą dešimtų klasių grupėj. Sveikiname ir tikime, kad sėkmė lydės Tomą ir fizikos bei matematikos olimpiadose, kuriose jis taip pat dalyvaus.

IMG_6522 IMG_7164 P1910030 P3092429

Laimėjimas chemijos konkurse

Jonavos Senamiesčio gimnazijoje spalio 25 d. vyko ketvirtasis respublikinis dr. Bronislovo Lubio vardo chemijos konkursas I-II (9-10) klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo gimnazistai iš Kėdainių Šviesiosios ir „Atžalyno“, Birštono, Plungės „Saulės“, Alytaus Putinų, Adolfo RamanauskoVanago, Vilniaus Žirmūnų, Simono Daukanto, Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Kupiškio Lauryno Stuokos Gucevičiaus, Ukmergės Jono Basanavičiaus, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio, Kauno jėzuitų, KTU, LSMU gimnazijų, Vilniaus licėjaus, Vilniaus International Meridian School.

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo gimnazistais Tomu Gofmanu (IIfg), Ieva Jurevičiūte (IIfg), Neile Antanavičiūte (Ifg) ir Vyteniu Lelešiumi (Ifg) puikiai išsprendusiais teorines ir eksperimentines užduotis ir laimėjusiais III vietą. Tomui buvo įteiktas dar ir geriausiai teorines užduotis išsprendusio dešimtoko apdovanojimas. Sveikiname ir linkime sėkmės kituose konkursuose ir olimpiadose.

44753970_2294138630616100_5528182836248444928_o aataur apd lub

Daugiau apie konkursą