Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Jie kūrė mokyklą

Aleksandras Osmolskis- pirmasis mokyklos organizatorius. Nuo 1923 m. jis pradėjo dirbti Kiašiadorių pradinėje mokykloje. 1924 m. buvo paskirtas Kaišiadorių vidurinės mokyklos direktoriumi. Dirbo iki 1928 m.. Išsikėlęs iš Kaišiadorių, A.Osmolskis iki 1940 m. Kauno miesto valdybos šoferių kursuose dėstė aritmetiką. Panaikinus kursus, jis buvo paskirtas į Merkinės progimnaziją. Direktorius buvo reiklus, puikus žmogus. Dėstė matematiką ir fiziką. Jo santykiai su mokiniais buvo gražūs ir nuoširdūs. Mylėjo dėstomą dalyką, puikiai paruošdavo mokinius. Jam vadovaujant kolektyvas darniai sugyveno. Direktorių A.Osmolskį pakeitė Morta Dvilaitienė. Ji dirbo iki 1929 m.

Nuo 1929 m. iki 1935 m. mokyklos direktorius - Rapolas Butkus.

Direktorius Domas Kalvelis. Mokyklos direktorius Domas Kalvelis atsikėlė iš Širvintų progimnazijos 1935 m Jaunam direktoriui buvo nemažai rūpesčių: kur patalpinti dar dvi klase - 7-tą ir 8-tą, kur apgyvendinti mokyklos sargą R.Pinkevičių su penketu vaikų, antrą sargą P.Kerdoką su žmona ir vaiku. Išnuomojo kaimyno Gintauto name dvi klases. Visą laiką vyko statybos, remontas. Mokyklos direktorius dėstė geografiją. Dirbo iki 1939 m. Vokiečių okupacijos metais direktoriai buvo nuolat keičiami. Domas Kalvelis, Stasys Kairiūkštis, Jonas Žekevičius, vėl Domas Kalvelis, kuris dirbo nuo 1941 m. dirbo iki 1944 m. Mirė 1944 m. birželio 29 d.. Domas Kalvelis buvo paprastas, kantrus, negailėjo jėgų darbui. Jis žinojo, kad reikia dirbti, neturėjo jokio materialinio išskaičiavimo. Tačiau laikas greitai apneša užmaršties dulkėmis viską, ypač atskiro žmogaus gyvenimą. Energija blėsta, bet meilė mokyklai, jaunimui išlieka.

Kiti direktoriai. Jonas Žekevičius 1939 - 1940 m. išbuvo porą mėnesių.

Stasys Kairiūkštis 1940-1941 m. Ištremtas 1941 m. birželio 14d..

Juozas Lastas 1944 m.

Kaišiadorių gimnazijos pedagogų ir tarnautojų kolektyvas 1939 m.: Stefa Urbonavičiūtė - kūno kultūros mokytoja, Jadvyga -Cezarija Jaugelytė anglų kalbos mokytoja, Aldona Krygerienė - vokiečių kalbos mokytoja, Marija Virbalienė - prancūzų kalbos mokytoja, Domas Kalvelis - mokyklos direktorius, geografijos mokytojas, Olga Merkienė - matematikos mokytoja, Juozas Petrulis - geografijos ir istorijos mokytojas, Juozas Meidu - kapelionas, kunigas, Romualdas Pinkevičius - mokyklos sargas, Balys Žvirblis - lotynų kalbos mokytojas, Vladas Kišonas- kūno kultūros mokytojas, Antanas Normantas - gamtos ir chemijos mokytojas, Mečislovas Leškevičius - muzikos teorijos dėstytojas ir chorvedys, Rapolas Šalteni - lietuvių kalbos mokytojas, Adomas Jasas - lietuvių kalbos mokytojas, Antanas Kučas - piešimo mokytojas, Stasys Daugėla - raštinės vedėjas, Rapolas Rudzinskas - krosniakurys ir sargas.

Kiti dirbę mokytojai: Vincas Slavynas dėstė tikybą, lotynų kalbą, Jonas Kynas - fiziką.

RENGINIŲ KALENDORIUS

Liepa 2021
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 120 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
60
Straipsniai
785
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
4374553
http://1rxpills.com/