Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Muziejus

Mokykla švenčia 70 - metį (1994 m.)

1994-aisiais, jubiliejiniais mūsų mokyklai metais, mes, šiuo metu dirbantys mokytojai, su širdgėla ir nerimu mėginome sulipdyti savo mokyklos septyniasdešimties metų kelią.

Labai simboliškai pedagogų-veteranų vakaronėje vasario 24-ąją ir suskambėjo mokytojos A.Žukauskienės žodžiai: “Mažam kambarėly, ugnelę kuriu..”. Ir ta ugnele tarsi užsiliepsnojo tarp tą dieną čia susirinkusių mokytojų iš tolimos mokyklos praeities. Taip ir girdėjosi aplink: “O ar prisimeni ?”, “Ar girdėjai ?”, “Ar matei ?”, “Gal žinai ?”...

Mažai kas atpažino tiesiog vaikyste spinduliuojančias pradinių klasių mokytojas, nes jų dainų skambumui tąkart niekas ir neprilygo. Kiekviename susitikusiųjų ratelyje vyravo tie prisiminimai- takeliai į praeitį. Linksmybei ir veržlumui nebuvo ribų.

Kaišiadorių vidurinė mokykla šventė savo gyvavimo penkiasdešimtmetį ir septynių dešimčių metų jubiliejus. Kiek klegesio, šurmulio, malonaus susitikimų jaudulio buvo tomis dienomis. Kokia didinga šventė subūrusi klasės draugus, moksleivius, mokytojus, svečius.

Į antrąjį jubiliejų 1994 m. gegužės 7 d. atvyko Lietuvos Respublikos Prezidentas Algirdas Brazauskas, Kaišiadoryse įsigijęs brandos atestatą. Kaip skyrėsi pastaroji jubiliejinė šventė nuo pirmosios. Ji prasidėjo šventomis mišiomis Kaišiadorių katedroje.

Į jubiliejus susirenka eiliniai ir daug pasiekę gyvenimą žmonės. Kuo daugiau metų praėjo nuo paskutinio skambučio, tuo skaitlingiau renkasi klasės draugai, nes labai norisi pamatyti tuos, su kuriais prabėgo moksleiviškos dienos. Respublikos Prezidentas Algirdas Brazauskas pasodino mokyklos kieme ąžuoliuką, kuris vešliai šlama savo lapais.

Taip norėjosi visus prakalbinti, išklausyti. Šia proga buvę ir esami mokyklos mokiniai ir mokytojai parašė atsiminimus.

Mūsų mokykloje dirba 21 buvęs Kaišiadorių pirmosios vidurinės mokyklos mokinys. Jie pirmiausia buvo pakviesti fotografuotis. Be šių tikrųjų kaišiadoriečių kas rytą mokyklos duris praveria dar apie 50 mokytojų.

Maloniai pakviečiami buvę šios mokyklos mokytojai, kurie triūsė čia, o paskui likimas nuvedė kitur.

Ir garbingiausioje mūsų gyvosios nuotraukos vietoje mokytojai, kurie dabar nebedirbdami mokykloje, išėję į užtarnautą poilsį, vis tiek mintyse yra čia, mokykloje, su mumis.

Jų dėka gyva Kaišiadorių 1-oji vidurinė mokykla.

 

Mokyklos įkūrimo 70 – mečio proga sukurtas eilėraštis „Mokykla – tėviškės balsas“. Muzika Z.Venckaus, žodžiai I.Šimkūnaitės.

Mokykla – čia kas rytas suskamba varpelis

Kiek nusineša jis tyro džiaugsmo ir juoko skambaus

Išsiskleidus žiedams, Tu jauniems vėl nurodysi kelią

Liks nebylūs suolai ir parimę prie knygų veidai.

 

Priedainis:

O į klasę šiandien skubam vėl kaip prieš daugelį metų

Lentoje vėl atgis skaičiai, liesis ilgi sakiniai,

Slinks lazdelė gaubliu, mintyse lėks prabėgusios dienos.

Pasipuošęs šerkšnu vėl šypsosies jaunystei sykiu.

 

Mokykla, kaip išaugai ir išgražėjai

Po tiek metų skraiste atpažinti tave jau sunku.

Tiek svajonių kasmet, Tu išlydi kiekvieną prieš vėją...

Ačiū taria šimtai, kurie ėjo Tavuoju keliu...

 

Mokykla, kuo šiandiena Tave padabinti

Jubiliejų šventi, gal todėl taip didingai graži.

Daugel metų kasdien, skamba mums čia sidabro varpelis

O skambėjime tam, o skambėjime tam savo Tėviškės balsą girdi...

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Rugpjūtis 2022
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 31 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
60
Straipsniai
1013
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5156513
http://1rxpills.com/