Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Renginiai

Vilniaus nekropolis

20211116 145355

Gimnazijos ateitininkai ir jaunieji istorikai dalyvavo kultūrinėje edukacinėje programoje „Rasų kapinės – „Vilniaus nekropolis“. Ekskursija prasidėjo nuo Pilsudskio kapo ir persikėlė į seniausias ir gražiausias Vilniaus kapines, įsikūrusias Ribiškių kalvyno terasose. Susipažinome su Rasų kapinių senąja dalimi ir jos topografija: kvartalais ir alėjomis, turinčiomis skirtingus pavadinimus: Literatų kalnelis, Profesorių alėja, Angelų kalnelis. Aplankėme čia palaidotų žymių asmenybių kapus, susipažinome su profesorių, visuomeninių veikėjų, dailininkų, muzikantų ir sukilimo vadų gyvenimu ir nuveiktais darbais. Gyvai tyrinėjome Rasų kapinių aplinką, menines detales ir senuosius įrašus, paslėptus paminklų stilių įvairovėje: koplyčiose, kolumbariumuose, sarkofaguose, obeliskuose, angelų skulptūrose. Įsitikinome, kad šį ypatingos kultūrinės reikšmės paminklą buvo verta patyrinėti, o tam pusantros valandos gerokai per mažai, tad pasiliekame erdvės individualiems ieškojimams.

 

 

Mokytojos Danguolė Arnauskienė ir Ona Jodonytė

 

 

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Gimnazijos mokiniai paaiškino savo žodžiais, kas yra tolerancija.

 

1 3 5 8

 

Socialinė pedagogė Daiva Janonienė 

 

„Išdrįsk kalbėti“

Lapkričio 15 d. II hs klasės mokiniai dalyvavo renginyje - paskaitoje „Išdrįsk kalbėti“, kuri vyko pagal Kultūros paso programą. Paskaitą vedė charizmatiški lektoriai Tomas ir Elvinas. Renginio metu vyko neįprasta mankštelė ir susipažinome su viešojo kalbėjimo pagrindais. Reikėjo patiems sugalvoti temą ir iškart kalbėti. Tai buvo nelengvas iššūkis, tačiau, pakalbėję nedidelėse grupelėse, sulaukėme grįžtamojo ryšio.

Užsiėmime sužinojome, kaip reikia bendrauti su publika nuo scenos, kokios yra bendravimo technikos. Praktinių užsiėmimų metu mokėmės kalbėti: bendrauti su auditorija, įveikti baimes, kurios blokuoja mąstymą. Sužinojome, kokia svarbi yra laikysena, gestai, akių kontaktas kalbant prieš publiką.

Manome, kad šis renginys mums davė daug naudos ir patirties ruošiantis viešojo kalbėjimo įskaitai.

 

 

20211115_101940 20211115_105009 20211115_113101 20211115_113108

 

Kornelija Pigagaitė, II hs 

 

Atvira psichologijos pamoka gimnazijoje

Pirmoji diena po rudens atostogų visiems psichologijos kursą pasirinkusiems mokiniams buvo neįprasta. Užsiėmimas vyko dvi pamokas, o šalia psichologijos mokytojo visus sutiko viešnia, buvusi mūsų gimnazijos mokinė Viktorija Miliauskaitė. Viktorija – būsima aktorė ir teatro režisierė,LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto III kurso studentė.

Atvira pamoka buvo skirta ne tik mokiniams, bet ir svečiams, todėl vyko gimnazijos aktų salėje. Gal kiek keista ir ne visai suprantama pamokos tema „Psichodinamika“ kėlė tam tikrą nerimą, bet greitai tai tapo aktyvios veiklos ir įdomių praktinių užduočių pamoka. Pirmiausia dalyviai prisistatė ir išsakė savo nuomonę apie tai, kas jiems gyvenime patinka, o kas nelabai. Ir tai buvo pakankamai atviros nuomonės, o daugeliui net atradimas, kad tai galėjo pasakyti atvirai. Vieniems pasielgti kitaip (atsigulti salėje ant grindų ir pamatyti saulę bei paleisti savo svajonių balioną) buvo neįprasta užduotis, o kitiems prasminga, nes teko pasielgti ne taip, kaip įprastose pamokose. Pasikalbėti su savimi klasiokų gausoje irgi buvo sunku, o įsijausti į gamtos stichijos vaizdinius (ugnį, vandenį, žemę, orą) tapo misija neįmanoma. Visi pripažino, kad nevaržomai elgtis yra pakankamai sunku, o savo komforto zoną palikti ypač baugu. Pamokos mobilumas neleido pasijausti blogai, jei ko nors nesinori ar negali daryti. Na, o mokymasis viešai kalbėti buvo linksmas ir aktyvus, pratimai ruošiant save tokiai veiklai, pasirodo, ne tik reikalauja emocinio atsparumo, bet ir fizinių jėgų. Paprastas ir nuoširdus pokalbis su Viktorija susėdus ant salės grindų buvo ne tik pamokos pabaigos elementas, bet ir žmogaus psichodinamiškumo įvertinimas. Elgesio ir savijautos plastiškumas yra vienas iš pagrindinių psichodinamikos veiksnių, juos mokomės valdyti socialinės aplinkos sąlygomis.

Susitikimas organizuotas bendradarbiaujant su informacijos centru-biblioteka.

 

20211110_140952 20211110_142031 20211110_145157 20211110_152644

 

Psichologas Lionius Demjanovas

Fotografijos Reginos Demjanovienės 

 

 

Gimnazijoje – teatro „No Shoes“ („Be batų“) pasirodymas

20211029 115451Aktų salėje prieš pat atostogas ketvirtokai žiūrėjo spektaklį „Dulkėti veidrodžiai“. Tai jauno aktoriaus Raimondo Klezio debiutinė pjesė vienam aktoriui, režisuotame Ievos Jackevičiūtės mono spektaklyje jis pats ir atlieka pagrindinį vaidmenį, spektaklyje pristatoma per dešimt vaidmenų.

Pjesėje atskleidžiama nemeilės tema. Gausu autobiografinių motyvų, kuriais remdamasis autorius pasakoja apie provincijoje gyvenančių jaunų žmonių mėginimą pabėgti nuo monotoniškos rutinos, beprasmybės vartojant kvaišalus bei skaudžias pasekmes.

Į spektaklio veiksmą buvo įtraukti ir moksleiviai. Po renginio vyko diskusija, kurioje labai noriai dalyvavo mūsų abiturientai. Spektaklio tema verčia giliau pamąstyti ir įsigilinti į net visai šalia mūsų esančių žmonių gyvenimą.

 

Informacijos centras-biblioteka

  

RENGINIŲ KALENDORIUS

Lapkritis 2022
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 26 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
60
Straipsniai
873
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
4648427
http://1rxpills.com/