Jaunieji inžinieriai

Balandžio 27 dieną Kauno technologijos universitete vyko JuniorBEC inžinerinės moksleivių varžybos. Jų tikslas – paskatinti Lietuvos moksleivius susipažinti su inžineriniais mokslais ir technologijų, verslo pasaulio inovacijomis. Savo žinias bei išradingumą išbandyti nusprendė ir mūsų gimnazistų komanda (Beatričė Berulytė, IV bm, Karolis Evseičikas, IV bm, Aura Matuliūkštytė, IV bm, ir Arnas Šiūša, IV ft), lydima fizikos mokytojos Gražinos Kairevičienės. Mokinių laukė įdomi užduotis – iš pateiktų priemonių sukonstruoti išmaniąją taupyklę, turinčią kuo daugiau veikiančių mechanizmų. Jaunieji inžinieriai plušėjo visą dieną, kol galiausiai sukūrė taupyklę su 3 lygmenų užrakinimo sistema, konvejerio principo pinigų surinkimo mechanizmu bei monetų išskirstymo pagal vertę įrenginiu. Be to, mielas pandos dizainas pasirinktas neatsitiktinai – šiais laikais ypač aktualios gamtosauginės problemos, o panda yra Pasaulio gamtos fondo emblema. Kai atėjo laikas įvertinti išradingiausias taupykles, išaiškėjo, jog gimnazistų projektas sužavėjo ne tik kitus konkurso dalyvius, bet ir komisiją, – mokiniai užėmė prizinę vietą bei gavo rėmėjų prizų. Įspūdžių kupina diena suteikė ne tik naujų žinių bei patirčių, bet ir įsiminė kaip puikiai praleistas laikas su bendraminčiais.

Aura Matuliūkštytė, IV bm

Gegužė 2024