Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Renginiai

Akcija „Būk matomas tamsoje“

Rūpindamiesi mokyklos bendruomenės narių saugumu, kaip ir praėjusiais metais, lapkričio 23 d. Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijoje vyko atšvaitų patikrinimo akcija „Būk matomas tamsoje“, kurią vykdė Kaišiadorių viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnė Irena Budrikienė, visuomenės sveikatos specialistė Inga Petrauskienė, socialinė pedagogė Daiva Janonienė. Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Tyrimai rodo, jog net 90 proc. informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas vairuotojai priima akimis. Todėl ypač tamsiai apsirengę pėstieji ar dviratininkai, pablogėjus matomumui, gali būti vairuotojų laiku nepastebėti. Akcijos metu patikrinta apie 200 mokyklos bendruomenės narių, išdalinta apie 100 atšvaitų, kuriais aprūpino Kaišiadorių r. sav. visuomenės sveikatos biuras. Pastebėta, jog retas kuris turėjo atšvaitą, taip pat ne visi žinojo, kaip tinkamai jį segėti.

 

Priminimas

 

Atšvaitas TURI BŪTI prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.

Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos žemiau kelio.

Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku prisekite prie drabužių (pvz., kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje.

Informuojame, kad dėl atšvaitų nenešiojimo gresia administracinė atsakomybė. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 straipsnio („Pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas“) 1 dalyje numatyta, kad Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems ir dviračių vairuotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo 20 iki 40 EU.

Tokia akcija gimnazijoje numatoma gruodžio mėnesį.

BŪKIME SĄMONINGI, SAUGOKIME SAVE IR KITUS!

  

1 2 3 4

  

Visuomenės sveikatos specialistė Inga Petrauskienė

Socialinė pedagogė Daiva Janonienė 

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Rugpjūtis 2023
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 117 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1230
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
4867714
http://1rxpills.com/