Kitokios pilietiškumo pagrindų pamokos

I fg ir II hs klasių moksleiviai turėjo neįprastas pilietiškumo pagrindų pamokas. Jas vedė buvęs gimnazijos auklėtinis, istorikas, politikos mokslų magistras Tautvydas Krilavičius. Dabar Tautvydas dirba Kaišiadorių savivaldybės mero patarėju. Svečias, kalbėdamas apie savo įvairią popamokinę veiklą gimnazijoje, sakė, kad labai svarbu gyvenime turėti tikslus ir jų siekti, ugdyti pasitikėjimą savimi, nuolat plėsti akiratį, domėtis įvairiais dalykais. Tai ir padėjo jam eiti į priekį. Tautvydas sakė: „Jeigu galvoji, kad negali, tai ir negali! Jeigu galvoji, kad gali, vadinasi, gali tai padaryti!“ Svečias papasakojo apie savo patarėjo darbą, dviejų mėnesių stažuotę Europos Taryboje, įsikūrusioje Strasbūre. Laisvalaikiu jis mokosi prancūzų, italų kalbų, vaidina Kaišiadorių mėgėjų teatre, ruošia knygą apie kraštietį, gimusį Guronių kaime, filologą Benediktą Kazlauską.

Kamilės Urulevičiūtės iš I fg klasės įspūdžiai po pamokos: „Manau, kad Tautvydo apsilankymas mūsų gimnazijoje, jo gyvenimiškos įžvalgos įkvėpė mus naujiems darbams. Aš įgijau daugiau motyvacijos, pasitikėjimo savimi. O tai yra vienos iš vertingiausių, svarbiausių žmogaus savybių. Tautvydas yra gyvas įrodymas, kad jeigu yra noro ir turi svajonių – gali būti visur, kur pats nori. Svarbiausia – nusiteikimas ir sustoti neleidžianti frazė „tu gali“. Kiekvienas iš mūsų galėtume pasimokyti drąsos, ryžtingumo iš Tautvydo ir iš gyvenimo pasiimti tiek, kiek galime, o tų galimybių svarbu nepramiegoti.“

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė

Gegužė 2024