Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Renginiai

Atvira psichologijos pamoka gimnazijoje

Pirmoji diena po rudens atostogų visiems psichologijos kursą pasirinkusiems mokiniams buvo neįprasta. Užsiėmimas vyko dvi pamokas, o šalia psichologijos mokytojo visus sutiko viešnia, buvusi mūsų gimnazijos mokinė Viktorija Miliauskaitė. Viktorija – būsima aktorė ir teatro režisierė,LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto III kurso studentė.

Atvira pamoka buvo skirta ne tik mokiniams, bet ir svečiams, todėl vyko gimnazijos aktų salėje. Gal kiek keista ir ne visai suprantama pamokos tema „Psichodinamika“ kėlė tam tikrą nerimą, bet greitai tai tapo aktyvios veiklos ir įdomių praktinių užduočių pamoka. Pirmiausia dalyviai prisistatė ir išsakė savo nuomonę apie tai, kas jiems gyvenime patinka, o kas nelabai. Ir tai buvo pakankamai atviros nuomonės, o daugeliui net atradimas, kad tai galėjo pasakyti atvirai. Vieniems pasielgti kitaip (atsigulti salėje ant grindų ir pamatyti saulę bei paleisti savo svajonių balioną) buvo neįprasta užduotis, o kitiems prasminga, nes teko pasielgti ne taip, kaip įprastose pamokose. Pasikalbėti su savimi klasiokų gausoje irgi buvo sunku, o įsijausti į gamtos stichijos vaizdinius (ugnį, vandenį, žemę, orą) tapo misija neįmanoma. Visi pripažino, kad nevaržomai elgtis yra pakankamai sunku, o savo komforto zoną palikti ypač baugu. Pamokos mobilumas neleido pasijausti blogai, jei ko nors nesinori ar negali daryti. Na, o mokymasis viešai kalbėti buvo linksmas ir aktyvus, pratimai ruošiant save tokiai veiklai, pasirodo, ne tik reikalauja emocinio atsparumo, bet ir fizinių jėgų. Paprastas ir nuoširdus pokalbis su Viktorija susėdus ant salės grindų buvo ne tik pamokos pabaigos elementas, bet ir žmogaus psichodinamiškumo įvertinimas. Elgesio ir savijautos plastiškumas yra vienas iš pagrindinių psichodinamikos veiksnių, juos mokomės valdyti socialinės aplinkos sąlygomis.

Susitikimas organizuotas bendradarbiaujant su informacijos centru-biblioteka.

 

20211110_140952 20211110_142031 20211110_145157 20211110_152644

 

Psichologas Lionius Demjanovas

Fotografijos Reginos Demjanovienės 

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
1
5
18
19
28
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 73 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1369
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5780732
http://1rxpills.com/