Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Neformalus ugdymas

Turininga ir smagi rudeninė kelionė į Taliną ir Rygą

Rudens atostogas geografijos klubo „Azimutas“ nariai ir jų draugai pradėjo kelione į Estijos ir Latvijos sostines.

Turininga ir smagi kelionė truko dvi dienas. Pirmą dieną aplankėme Taliną, miestą, skaičiuojantį 850 metų. Ekskursijoje po senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, aplankėme Tompea pilį, kurioje šiuo metu įsikūrusi prezidentūra, Aleksandro Nevskio soborą – XIX amžiaus caro valdžios simbolį, Domo katedrą, Nigulistės ir Olavistės bažnyčias, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatus, gėrėjomės senamiesčio vaizdais iš apžvalgos aikštelių. „Storosios Margaritos“ bokšte aplankėme jūreivystės muziejų. Čia buvo galima ne tik susipažinti su jūreivystės istoriniais eksponatais, bet ir pabandyti surišti jūrininko mazgus, teisingai apsivilkti gelbėjimosi liemenę. Vėliau turėjome apžvalginę ekskursiją autobusu po Talino apylinkes.

Antrą ekskursijos dieną praleidome Latvijos sostinėje. Atvykę į ją pirmiausiai užsukome į automobilių muziejų. Rygos automobilių muziejus, be abejonės, yra vienas įdomiausių Latvijos muziejų. Iš viso muziejuje yra daugiau kaip 200 eksponatų.

Vėliau tęsėme ekskursiją po Rygos senamiestį, kuris taip pat yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankėme Rygos pilį, kurioje dabar įkurta Latvijos prezidento rezidencija, Domo katedros aikštę, Šv. Petro bažnyčią, pačią seniausią ir aukščiausią Rygoje, iš kurios bokšto buvo galima gėrėtis miesto panorama, paminklą garsiesiems Bremeno muzikantams, Juodagalvių riterių rūmus, Laisvės paminklą.

Visą kelionės laiką mus lydėjo puiki gidė Audronė iš „Kelionių laiko“, kuri mus supažindino ne tik su Talinu ir Ryga, bet ir suteikė daug žinių apie Latvijos bei Estijos istoriją ir geografiją.

Fotografijos Tautvydo Krilavičiaus (II h1) ir Akvilės Brazytės ( II f)

Geografijos mokytoja Asta Tamulevičienė


CSS Gallery:
Could not find folder /var/www/clients/client1166/web1609/web/images/stories/cssgallery/TalinasRyga/

RENGINIŲ KALENDORIUS

Liepa 2021
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 51 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
60
Straipsniai
785
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
4376046
http://1rxpills.com/