Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Neformalus ugdymas

Gamtos mokslų akademijos vasaros stovykla

           Taigi pirmiausia biologai atvyko į VPU. Užmiegotomis akimis jie pravėrė fiziologijos laboratorijos duris. Net nenutuokė, kas jų ten laukia, tačiau tai, ką patyrė, atmintyje išliks ilgai. Turėjo galimybę porą valandų pabūti studentais, todėl atliko ne vieną praktikos darbą. Laikydami rankose gyvas varles, atliko joms narkozę, o vėliau stebėjo jų kraujotaką, nustatinėjo žmogaus kraujo grupę, kraujo tepinėliuose ieškojo ir bandė atpažinti leukocitus, sudarinėjo savo mitybos racioną bei tyrė gyvybinę plaučių talpą. Vėliau lankėsi VPU oranžerijoje. Ten pamatė daugybę augalų: bananą, kaktusus, palmes, didžiąją streliciją ir t.t. Įspūdžiai nepakartojami!

      Tuo tarpu dvylika jaunųjų chemikų Vilniaus pedagoginiame universitete pasitiko chemijos katedros vedėja ir supažindino su darbu chemijos laboratorijose. Gimnazistai galėjo patys atlikti įvairius bandymus: ištirti cholesterolio kiekį gyvulių smegenyse, vitamino C kiekį vaisiuose ir daržovėse, nustatyti maisto produktų rūgštingumą bei iš špinatų išskirti pigmentus skysčių chromatografijos būdu. Pažinę darbo chemijos laboratorijose ypatumus, klausėsi stiklapūčio pasakojimo apie jo amatą.

        O fizikai pirmąją stovyklos dieną vyko į Molėtus. Aplankė etnokosmologijos muziejų, išklausė paskaitą „Žvaigždėtas dangus“. Sutemus ėjo stebėti naktinio dangaus, nors dangus buvo šiek tiek apsiniaukęs ir oras buvo ne pats šilčiausias, bet visi džiaugėsi gražiais vaizdais, dienos įspūdžiais ir naujai įgytomis žiniomis.

     Dienai baigiantis gimnazistai atvyko į nakvynės vietą – Tamošavą. Vieni ramiai gulėjo ir ilsėjosi savuose kambariuose, kiti vaikščiojo palei ežerą. Vėlų vakarą laukė pažintis su šikšnosparniais. Galima buvo rankose palaikyti negyvą jauniklį, stebėti, kaip šikšnosparniai skraido, be to, sužinoti daugybę įdomių dalykų apie juos. Vėlai naktį (apie 3 val. ) į stovyklavietę nakvoti sugrįžo fizikai...

          Kitą dieną biologų laukė žygis po Aukštadvario apylinkes, kur turėjo galimybę bandyti atpažinti įvairius augalus bei paukščius. Gavę žiūronus bei gyvosios gamtos pažinimo lapus, keliavo miškais, laukais ir pievomis, visą laiką lydimi įvairių paukščių: volungės, krekšlės, kikilio, lingės, suopio bei daugybės kitų. Pastebėjo ir retų augalų: vikį, esparcetą, liucerną pilkažiedį linlapį, įtrauktą į Lietuvos Raudonąją knygą. Beje, jį surado vienintelis biologas vaikinas Dalius, buvęs tarp trylikos merginų.

            O chemikai ir fizikai pasuko Vilniaus link. Vieni išvyko susipažinti su maisto produktų mikrobiologiniais ir cheminiais tyrimais, atliekamais Maisto rizikos vertinimo institute. Vėliau aplankė Lietuvos energetikos ir technikos muziejų, kuriame svarbiausius fizikos ir chemijos dėsnius išvydo kitaip. Po pietų VPU valgykloje lankėsi „Dvarčionių keramikoje“, stebėjo plytelių gaminimo procesą nuo plytelės gimimo iki patekimo į vartotojų rankas. Kiti aplankė Puslaidininkių institutą ir VPU. Ten dirbo laboratorijose, klausėsi paskaitos ,,Mechotronikos pasaulyje“, pamatė keletą robotų.

        Protmūšis – įsimintiniausias įvykis daugeliui stovyklautojų. Tą vakarą burtų keliu į tris komandas- baltųjų, raudonųjų ir žaliųjų- susibūrę fizikai, chemikai ir biologai atsakinėjo į sunkius ir lengvus klausimus iš trijų gamtos mokslų sričių. Kartais atsakymai „ateidavo“ pirmąją, o kartais paskutiniąją sekundę. Po kelias valandas trukusios kovos paaiškėjo nugalėtojai- jais tapo raudonųjų komanda. Visoms komandoms gimnazijos direktorius įteikė po šakotį. Bet nugalėtojais jautėsi visi- juk dar kartą buvo pasitikrintos žinios.

         Trečiąją dieną visų trijų fakultetų akademikai keliavo iki Velnio duobės. Sunkiai sekėsi surasti kelią, bet padėjo šaunusis mūsų vairuotojas Česlovas. Šio žygio metu kiekvienas gimnazistas turėjo savo angelą sargą, kuris saugojo nuo pavojų, o prireikus ištiesdavo pagalbos ranką. Pasigrožėję Velnio duobės savita gamta, pasidalinome įspūdžiais. Šios trys dienos padėjo atverti duris į paslaptingą gamtos mokslų pasaulį. Ačiū už tai mokytojoms Virginijai, Loretai, Gražinai, Angelei ir Laimai bei direktoriui. Patiko viskas. Stovyklautojai įžvelgė tik vieną trūkumą - stovykla buvo per trumpa...

Austėja, Rimvilė, Arūnė ir Gabrielė

RENGINIŲ KALENDORIUS

Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
1
5
18
19
28
30

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 55 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1378
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5855352
http://1rxpills.com/