Karjeros centras

Pirmokai sužinojo, ką veikia probacijos tarnyba

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje balandžio 4 dieną vyko susitikimas su Kauno apygardos probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus atstovė Loreta Žižliauskiene. Jame dalyvavo pirmų klasių mokiniai. Susitikime atstovė pristatė Lietuvos probacijos tarnybos darbą. Tai tarnyba, padedanti žmonėms, sugrįžusiems iš įkalinimo įstaigų, integruotis į visuomenę, tapti žmogumi, nepažeidžiančiu įstatymų. Jie yra stebimi probacijos tarnybos darbuorojų ištisą parą. Žinoma, stebimieji gyvena savo gyvenimą savo namuose, bet turi laikytis tam tikrų reikalavimų. O sekti šiuos žmones padeda elektroninės apykojės. Taip pat ir mes turėjome galimybę pasimatuoti apykojes, sužinoti jų vertę ir kaip jomis naudotis. Probacijos skyriaus atstovė papasakojo apie įvairius iššūkius, patirtis dirbant šį darbą, paskatino, kai būsime pilnamečiai, ateiti savanoriauti. Dėkojame Loretai Žižliauskienei už atvykimą. Sužinojome apie specialybę, kuri suteikia mums daug saugumo.

Kamilė Taparauskaitė, I hs