Apsilankymas sostinėje

II hs klasės mokiniai dalyvavo kultūrinėje edukacinėje programoje „Kultūrų atspindžiai Vilniaus senamiestyje“. Susipažino su Vilniaus miesto pačiais įdomiausiais ir mažiau žinomais faktais, istorijomis, miesto paveldo vietomis: Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika, Vilniaus universitetu, Vilniaus evangelikų bažnyčia, Vilniaus Didžiąja sinagoga, Šv. kankinės Paraskevės cerkve.

Po ekskursijos po Vilniaus senamiestį vyko edukacinė pamoka „Poezija ir dailė. Ieškome lyrinio subjekto“ Vilniaus Mo muziejuje. Edukacijos metu mokiniai mokėsi analizuoti eilėraščius pasitelkdami meno kūrinius. Suskirstyti į grupes analizavo šiuolaikinių lietuvių poetų eilėraščius ir rinko parodoje dailės kūrinį, geriausiai išreiškiantį duoto eilėraščio lyrinio subjekto būseną. Komentavo savo pasirinkimą kitoms grupėms. Taip pat apžiūrėjo šiuo metu muziejuje vykstančias parodas „Poezija be trapumo“, „BAXT“.

Tikiu, kad gautas žinias mokiniai pritaikys pamokose.

Mokytoja Janina Kuliešienė