Prisiminėme dar vieną pandemiją...

274671217 667114901082251 6497082702032415783 n

ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas, kuris sukelia AIDS ligą – įgytą (akvizitinį) imunodeficito sindromą, pasireiškiantį įvairiomis (oportunistinėmis) infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis. ŽIV Susirgti galime kiekvienas, nepriklausomai nuo socialinio statuso, išsilavinimo ar finansinės padėties. Pasak PSO, nors per pastaruosius dešimtmečius buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau  ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui. Prisimenant apie šį virusą bei jo sukeliamą ligą AIDS Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos I klasių mokiniai vasario 28 d. dalyvavo protmūšyje „AIDS: svarbu žinoti“. Mokiniams programėlėje Kahoot! buvo pateikta 20 klausimų, į kuriuos, pasiskirstę į komandas, turėjo atsakyti. Prieš protmūšį mokiniams buvo pademonstruotas informacinis filmukas apie ŽIV virusą ir AIDS ligą, pateikti statistiniai duomenys apie sergančiųjų skaičių rajone, Lietuvoje ir pasaulyje. Protmūšyje laimėjusios komandos (18 pirmų klasių mokinių) kovo 4 d. vyko į Kauną, parodą „Sveikatos dienos 2022”, joje mokiniai dalyvavo Jaunųjų gydytojų asociacijos paskaitose - patirties pasidalinime „Mokinių įgalinimas gelbėti gyvybes” ir „FAST HEROJAI - kartu išgelbėkim pasaulį, kas kartą po vieną Senjorą Herojų!”

Socialinė pedagogė Daiva Janonienė, VSS Inga Petrauskienė