Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
Designed by:

Ekskursijoje „Pabėgimas iš Vilniaus geto“

20211021 161539-1

Pirmą kartą teko pabuvoti Vilniaus gete, kuriame nuo išorinio pasaulio buvo izoliuoti žydai. Sunku patikėti, kad žmogaus laisvė ir teisės buvo taip suvaržytos dėl kitokio žmonių tikėjimo, tradicijų ir kultūros. Galėčiau drąsiai teigti, kad po šios ekskursijos pasikeitė supratimas apie žydus. Kokie jie buvo ryžtingi, kruopštūs, išsilavinę, dvasiškai stiprūs ir religingi žmonės! Nors jie buvo labai įbauginti, tačiau tai jų nestabdė ir laisvės troškimas juos vedė į priekį link šviesos. Vaikščiodama siauromis gatvelėmis ir klausydama gido pasakojimų apie žydus, galėjau tik įsivaizduoti, kokiu sunkiu, pilnu agonijos keliu jiems teko eiti, kaip niekuo nenusikaltę žmonės buvo kankinami, šaudomi ir sumetami į duobes. Atrodo, tarsi regėjau kraupius scenarijus skaitomų ir pasakojamų istorijų. Kiek kraujo buvo pralieta ant žemės, kuria vaikščiojame, nors apie tai dažnai nepagalvojame…

Nors ir buvo prastas oras, tačiau tai netrukdė žavėtis edukacine programa, kuri išties buvo labai įdomi ir verčianti susimąstyti, kodėl žmonės dažnai nevertina savo laisvės ir teisių tol, kol jų nepraranda, kaip gyvenimas gali apsiversti aukštyn kojomis per keletą dienų. Man ši ekskursija labai patiko, nes reikėjo ne vien klausyti, bet ir veikti. Tikrai patyriau puikių įspūdžių ir, žinoma, tokios išvykos brandina mane kaip žmogų, puoselėja mano turimas vertybes ir gebėjimą vertinti tai, ką turiu dabar. 

 

Kamilė Urulevičiūtė, Ifg

Fotografija Onutės Jodonytės

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

Rugpjūtis 2023
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prisijungti

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 90 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
28
Straipsniai
1253
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
5054676
http://1rxpills.com/