Verta perskaityti

Naujiena bibliotekos lentynoje

knygaArdone V. Vaikų traukinys: romanas.- Vilnius: Alma litera, 2020.- 224 p.

Kartais, norėdami atrasti savo gyvenimo kelią turime atsisakyti visko. Net ir motinos meilės.

Amerigas dienas leidžia gatvėse ir šiukšlynuose ieškodamas skudurų. Mama iš jų siuva drabužius ir parduoda turguje. Amerigas nelanko mokyklos, o didžiausia jo svajonė – nauji, tik jam vienam priklausantys batai. Svajonė tampa tikrove, kai valdžia pasiūlo didžiausius nepriteklius kenčiančioms šeimoms išsiųsti savo vaikus į turtingesnę šalies dalį. Daugybė šeimų pasinaudojo šia galimybe ir ilgi traukinių ešalonai pajudėjo...

Kelionės metu Amerigą, kaip ir tūkstančius kitų vaikų, kamuoja nerimas ir artimųjų ilgesys. Jis nežino, kas jo laukia, ir baiminasi, kad nebegrįš namo, tačiau pažintis su nauja šeima išvaiko baimes. Pirmą kartą gyvenime Amerigas nejaučia alkio, yra šiltai apsirengęs, avi naujus batus ir vėl lanko mokyklą. Pirmą kartą gyvenime jis yra mylimas, vertinamas ir – laimingas. Atėjus laikui grįžti Amerigo širdis plyšta iš skausmo, bet kito kelio nėra. Vis dėlto Amerigas nenori pasiduoti ir dėl savo svajonės ryžtasi didžiausiai įmanomai aukai.