Diskusija su tėvais

Sausio 22 d. Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje prie vieno stalo susirinko gimnazijos Vaiko gerovės komisijos nariai bei gimnazijos vadovai kartu su gimnazistų tėvų komiteto atstovais diskutuoti ir nuspręsti, ką realiai šių dienų kontekste gali nuveikti kartu, kad gimnazistai mažiau vartotų psichiką veikiančias medžiagas. Šio renginio metu gimnazijos psichologė Renata Stonienė pristatė gimnazijoje darytų psichologinių tyrimų rezultatus, kalbėjo apie psichiką veikiančių medžiagų vartojimo tendencijas Lietuvoje, pateikė statistinius duomenis ir aptarė pagrindines priežastis, skatinančias šį savižudišką mokinių elgesį. Diskusijoje svarbiausia buvo įsiklausyti ir išgirsti, ką tėveliai mano apie šią problemą, jų nuostatas ir idėjas, kiek gali, nori bei yra pajėgūs spręsti kartu su gimnazijos bendruomene šią įsišaknijusią problemą. Vakaro pabaigoje iš įvairių pateiktų samprotavimų buvo prieita prie kelių bendrų ir realiai įgyvendinamų nutarimų.

Nutarta pasikviesti lektorių daktarą Aurelijų Verygą ir surengti tėvams ir mokiniams seminarą apie psichiką veikiančias medžiagas; parašyti kreipimąsi Kaišiadorių prekybos įstaigų, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais bei tabaku, administracijoms, kad jie neparduotų nepilnamečiams ir gimnazisto uniformą vilkintiems jaunuoliams psichiką veikiančių produktų. Tėvai išreiškė pageidavimą, kad apie pastebėtą savo vaikų rūkymą (ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą) per pertraukas gautų asmeninius pranešimus iš kuratorių bei auklėtojų ir už tokį elgesį būtų taikomos nuobaudos pagal galiojančias gimnazijoje mokinio taisykles.

picture 006 picture 005

Gimnazijos psichologė Renata Stonienė