Mokslo metų baigiamasis užsiėmimas Vilniuje

Baigiantis mokslo metams, birželio 7 d., aktyviausi gimnazijos informacijos centro - bibliotekos skaitytojai kartu su BAUG-o (psichologinė biodinaminio asmenybės ugdymo grupė)  dalyviais per paskutinį užsiėmimą išvyko į Vilnių.  Pažintį su Nacionaline M. Mažvydo biblioteka pradėjome nuo Vaikų ir jaunimo literatūros departamento. Čia mūsų dėmesį patraukė paroda, kurioje eksponuojamas  žinomiausias A. de Sent Egziuperi kūrinys „Mažasis princas“, išleistas daugiau kaip 40 įvairių pasaulio kalbų. Ekskursijoje po didžiausią Lietuvos biblioteką susipažinome su šiuolaikiškai įrengtomis įvairiomis skaityklomis, erdvėmis, kuriose vyksta begalė susitikimų: jose galima groti, įrašinėti muziką, net meistrauti dirbtuvėse „Pats sau“. Jaunimo tobulėjimui galimybės čia yra didžiulės.

Po to nuvykome į Valstybės pažinimo centrą, kuriame aplankėme interaktyvią parodą „Nepamirštamos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Atkurtos valstybės šimtmetį patyrėme keliaudami per išsamią vizionierių tikrovę: su tarpukario lūkesčiais, nuožmiais karo laikotarpiais, sovietmečiu, pakiliu Sąjūdžiu ir imlia dabartimi. Džiugu, kad parodos organizatorių komandoje yra kaišiadorietis, buvęs  Algirdo Brazausko vidurinės mokyklos auklėtinis Tomas Lučiūnas.  Taip pat turėjome galimybę sukurti savo ateities miesto vizijas, įgarsinti  ir įkelti į virtualią erdvę. Ir pavadinimą sugalvojome „Bus dar visko...“, o po to ir pamatėme savo vizijas 3D erdvėje. Paroda labai šiuolaikiška, informatyvi ir išskirtinė.

20180607_125247 20180607_125852 20180607_134814 20180607_160448

Bibliotekininkė Regina Demjanovienė