Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Paieška

Vertėjas

Lithuanian English French German Italian Russian Spanish
ezenklas
Designed by:

Pagalba mokiniui

Matematikos akademijos „Olimpas“ atidarymas

Spalio 9 dieną įvyko matematikos akademijos „Olimpas“ atidarymas. Šiais mokslo metais jis buvo kiek kitoks. Vykome į Kaišiadorių rajone esančią Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę. Ši elektrinė unikali visoje rytų Europoje. Hidroakumuliacinė elektrinė – sudėtingas inžinierinis hidrotechninis kompleksas, turintis dvi vandens saugyklas – aukštutinį ir žemutinį baseinus. Energetinės sistemos apkrovai sumažėjus, hidroakumuliacinė elektrinė, naudodama kitų elektrinių gaminamą perteklinę elektros energiją, užkelia vandenį iš žemutinio vandens baseino (Kauno marių) į aukštutinį vandens baseiną (dirbtinį rezervuarą), taip sukaupdama (akumuliuodama) vandens potencinę energiją. Esant energijos poreikiui sistemoje, hidroakumuliacine elektrinė gaminą elektros energiją – jos hidroagregatus suka iš aukštutinio baseino tekantis vanduo. Tai ir dar daugiau mums papasakojo elektrinės saugos inžinierius. Pabuvojome prie aukštutinio baseino bei mašinų salėje. Išgirdome daug įvairios skaitinės informacijos, kurią panaudojome įvairiems matematiniams skaičiavimams „Matematinėse varžytuvėse“, kurios vyko ant Maisiejūnų piliakalnio, esančio netoli elektrinės. Čia buvo visko: rimtų užduočių ir nelabai, estafečių, minklių. Šį kartą nugalėjo išmaniausieji, kurie ir dainų mokėjo, ir skaičiuoti netingėjo. Atidarymo kulminacija – olimpiečio priesaika, kurioje visi pasižadėjo mylėti matematiką ir jos mokytojus bei garsinti gimnaziją visuose matematikos renginiuose. Tikėkimės, kad priesaika bus šventai įvykdyta. Linkime visiems olimpiečiams „derlingų“ mokslo metų.

325

„Olimpo“ vadovės

RENGINIŲ KALENDORIUS

Sausis 2019
Pr A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 431 svečiai (-ių) ir narių nėra

Skaitliukas

Lankytojai
1067
Straipsniai
1032
Nuorodos
3
Straipsnių peržiūrėjimai
9316397
http://1rxpills.com/